pokój dziecięcy
15 października 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak zaprojektować pokój dla dziecka?

Pokój dziecięcy powinien być miejscem wielofunkcyjnym. W takim pomieszczeniu Twoja pociecha zarówno śpi, jak i bawi się czy odpoczywa. Ważne jest również dopasowanie konkretnej aranżacji do jej wieku. Z tego powodu przed rozpoczęciem urządzania konkretnego wnętrza warto skupić się na kilku czynnikach. Jak zaprojektować idealny pokój dla swojego dziecka?

Jak urządzić pokój dziecięcy? 

Pokój dziecka musi być funkcjonalny. Warto więc postawić na różne komody i szafy, bez względu na wiek Twojej pociechy. Pozwolą one na pochowanie ubranek czy zabawek. Idealnie sprawdzą się również specjalne kosze i skrzynie, w których można umieścić aktualnie nieużywane pluszaki. Jednocześnie warto wydzielić przestrzeń do zabawy. Powinna być ona na tyle duża, by dziecko mogło swobodnie się po niej poruszać.

W pokoju dziecka nie może zabraknąć biurka. Nawet gdy pociecha jest jeszcze mała, trzeba pamiętać, że szybko urośnie, a taki mebel będzie niezbędny. Jeśli chodzi o kolory, istnieje pełna dowolność. Obecnie popularnością cieszą się stonowane, uniwersalne pomieszczenia, bazujące na beżach czy szarościach. Warto też postawić na kolory pastelowe. Taką aranżację można następnie szybko dostosować do zmieniających się preferencji dziecka. To ułatwienie także wtedy, gdy w pokoju mieszka brat i siostra.

Nie można zapominać również o odpowiednim oświetleniu, które czasem jest swego rodzaju dekoracją. Powinno ono zapewniać odpowiednią jasność podczas zabawy w wydzielonej do tego przestrzeni. Osobna lampka sprawdzi się również na biurku. Jeśli chodzi o okno, warto zamontować na nim rolety. Pozwolą one na dozowanie światła słonecznego zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Jeśli chodzi o dodatki, w jasnych aranżacjach można postawić na kontrasty. Doskonale sprawdzą się też elementy, które da się z czasem wymienić. Mowa tu np. o ozdobnych uchwytach czy porozwieszanych lampkach typu cotton balls.

Pomoc projektanta wnętrz 

Jeśli nie wiesz, jak zaprojektować pokój dla dziecka, strzałem w dziesiątkę może być również skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz, takiego jak ElSi Studio Projektowania Wnętrz. Specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu aranżacji różnego typu. Wiedzą, jakie produkty są dostępne na rynku, dlatego szybciej wpadają na sposoby ich połączenia. Często mogą również kupić je znacznie taniej. Skorzystanie z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz jest gwarancją stworzenia funkcjonalnej i modnej aranżacji.