Przekładki do kartonów
3 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak zadbać o porządek w opakowaniach z kartonu? 

Opakowania kartonowe znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Często w ich wnętrzu umieszcza się wiele drobnych przedmiotów. To właśnie wtedy warto zastosować akcesoria i materiały, które pozwalają na zachowanie porządku wewnątrz pudełka. Co sprawdzi się najlepiej w tym celu? Jak zadbać zarówno o porządek, jak i bezpieczeństwo przechowywanych towarów?

Przekładki do kartonów jako sposób na zachowanie porządku 

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych przekładek pozwalających na zachowanie porządku w kartonach o dowolnych rozmiarach. Są to produkty dostępne w wielu wersjach. Zazwyczaj przyjmują one formę prostych, pojedynczych arkuszy lub specjalnych kratownic, w które można powtykać pionowe produkty. To doskonałe rozwiązanie m.in. w sytuacji, gdy zamierzasz przetransportować butelki w kartonowym opakowaniu. Wówczas możesz mieć pewność, że poszczególne egzemplarze nie będą się o siebie obijać. Akcesoria do opakowań kartonowych znajdziesz m.in. w ofercie firmy Cross Pack. Zajmuje się ona również produkcją pudełek o wielu kształtach i rozmiarach, w zależności od potrzeb danego klienta.

Przekładki kartonowe są doskonałym wyborem w sytuacji, gdy chcesz zadbać o porządek drobnych przedmiotów umieszczonych w pudełku. Sprawdzają się zarówno w prywatnych domach, jak i na magazynach. Dzięki nim towar nie przemieszcza się po całym opakowaniu. Wewnątrz można umieścić także specjalne pianki czy folie, w ramach dodatkowego zabezpieczenia już uporządkowanych przedmiotów.

Jakie akcesoria do kartonów są dostępne na rynku? 

Przekładki do kartonów mogą przyjmować różne formy. Wśród nich znajdują się m.in. tekturowe wypełnienia z wyciętymi kółkami, w które idealnie wchodzą butelki. Popularne są także już wspomniane kratownice. Jeśli jednak produkt ma niestandardowy kształt, dobrym pomysłem jest zastosowanie przekładek zgodnie z własnymi potrzebami. Wówczas można wykorzystać minimalistyczne arkusze bez dodatkowych wycięć. Wystarczy umieścić je w dowolnym miejscu w kartonie, by przegrodzić go na kilka części. Znaczenie ma jednak dopasowanie odpowiedniej szerokości i wysokości takich elementów do wymiarów pudełka.

Takie przekładki zwykle są wykonywane z kilkuwarstwowego kartonu, który doskonale amortyzuje uderzenia. Dzięki temu mogą być one wykorzystywane nie tylko w celu zachowania porządku w pudełku, lecz także zadbania o bezpieczeństwo przewożonych towarów.