Zabezpieczanie pojazdów przed kradzieżą
16 marca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak zabezpieczyć wartościowe przedmioty przed kradzieżą?

Właściciele wartościowych przedmiotów powinni szczególnie uważać na swoje mienie. Niestety kradzieże zdarzały się już dawno temu i do tej pory są nieuniknione. Można jedynie próbować się przed nimi zabezpieczyć. Na szczęście obecnie istnieje wiele sposobów, dzięki którym możliwa jest wysoka ochrona własności. W artykule przedstawiamy metody zabezpieczania wartościowych przedmiotów nie tylko przed kradzieżą, ale też zniszczeniem przez wandali.

Sposób ochrony mienia powinien zależeć przede wszystkim od jego rodzaju, a także od miejsca, w którym jest przetrzymywany. Metodę zabezpieczenia należy dostosować również do indywidualnych możliwości finansowych. Jeśli nie jesteś pewien, jaka ochrona będzie odpowiednia, skontaktuj się z pracownikami firmy ochroniarskiej. Na pewno doradzą i podpowiedzą, z jakich sposobów warto skorzystać w danym przypadku.

Ochrona za pomocą systemów alarmowych

Dużą skutecznością wyróżniają się systemy alarmowe, których działanie opiera się o nowoczesne technologie. Dzięki temu zapewniają one wysokie zabezpieczenie zarówno przedmiotów, jak i obiektów. Pracownik firmy ochroniarskiej Securitas mówi:

Zainstalowanie specjalnych urządzeń chroni teren lub obiekt przed kradzieżą, a także innymi aktami wandalizmu. Ponadto systemy alarmowe zabezpieczają przestrzeń przed innymi niebezpiecznymi sytuacjami, niekiedy niezależnymi od człowieka. Odpowiednio dopasowane chronią m.in. przed ogniem.

Dostępne są różne rodzaje systemów alarmowych, co sprawia, że można je dopasować do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Do ochrony wartościowych przedmiotów najlepiej sprawdzają się systemy antywłamaniowe, które działają głównie na zasadzie czujników podczerwieni lub czujek magnetycznych. Zazwyczaj instalowane są one na bramach, oknach, a także drzwiach, a ich celem jest ochrona terenu czy obiektu przed włamaniem i kradzieżą. W wielu przypadkach skuteczne okazują się również systemy antynapadowe, które można uruchomić pilotem lub przyciskiem alarmowym. Po ich włączeniu aktywowane są pozostałe systemy, dzięki czemu zwiększona zostaje ochrona obiektu. Systemy tego rodzaju składają się m.in. ze sprzętu przeznaczonego do monitorowania.

Zabezpieczanie pojazdów przed kradzieżą

Za pomocą systemów alarmowych możliwa jest ochrona przede wszystkim budynków i przedmiotów znajdujących się na ich terenie. Natomiast pojazdy, które również należą do przedmiotów wartościowych, należy zabezpieczyć w nieco inny sposób. Oczywiście system alarmowy również się w nich doskonale sprawdza, ale jeśli zależy Ci na wysokiej ochronie, pomyśl nad dodatkowym sposobem zabezpieczającym pojazd przed włamaniem i kradzieżą. W tym celu świetnie sprawdza się monitoring GPS pojazdów – na tę opcję najczęściej decydują się właściciele dużych flot samochodowych, ale z zabezpieczenia korzystają również osoby prywatne.

Monitoring GPS pojazdów to nic innego jak zainstalowanie w aucie odpowiedniego systemu, informującego o wszelkich próbach kradzieży. Urządzenie od razu wysyła sygnał do agencji ochrony, dzięki czemu pracownicy mogą w porę zareagować i zapobiec kradzieży. Za pomocą monitoringu możliwe jest zlokalizowanie pojazdu zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Dużą zaletą tego systemu jest także to, że pozwala on na kontrolę stanu auta. Informuje bowiem o przejazdach poza ustaloną trasą, ale też o osiąganej prędkości, pracy silnika i spalaniu.