witryna w salonie
11 stycznia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak zaaranżować witrynę w salonie?

Pomieszczeniem, w którym najbardziej sprawdzają się szklane witryny, niewątpliwie jest salon. W połączeniu z drewnem mogą one pozytywnie wpłynąć na estetykę wnętrza. Szklana witryna sprawdzi się praktycznie w każdym stylu aranżacyjnym, a jej właściwe zagospodarowanie może być nie tylko estetycznym, ale także funkcjonalnym dopełnieniem pomieszczenia. Jak ciekawie zaaranżować witrynę w salonie? Sprawdź.

Postaw na klasykę

Jeśli potrzebujesz dopełnienia klasycznego stylu salonu, szklana witryna idealnie wkomponuje się w wygląd takiego właśnie wnętrza. Ten stylowy mebel obecny jest w wielu domach od pokoleń i nie sposób wyobrazić sobie bez niego klasycznych wnętrz. Szklane witryny stanowią nie tylko elegancką, ale przede wszystkim funkcjonalną zabudowę salonu, w której możesz wyeksponować:

  • rodzinne zdjęcia,
  • serwis obiadowy,
  • komplet kawowy,
  • pamiątki z wycieczek,
  • kolekcję książek,
  • płyty i wiele innych.

Za szklaną witryną możesz ustawić, cokolwiek zechcesz. Każdy stojący na półkach przedmiot będzie widoczny z daleka.

Większość witryn do salonu, które znajdziesz w sprzedaży w sklepie internetowym KRAFT, wyposażona jest także w szuflady, dzięki którym doskonale zorganizujesz przestrzeń w salonie. Możesz wybrać witryny ze stylowymi uchwytami, ramami dekoracyjnymi czy rzeźbionymi nóżkami. Wybór jest ogromny u każdy znajdzie odpowiedni mebel w klasycznym wydaniu.

Nowoczesne aranżacje witryn

Obecnie w salonach królują aranżacje nowoczesne, które są minimalistyczne i eleganckie. Proponowana obecnie zabudowa do salonu znacząco różni się od klasycznych witryn z przeszkleniami. Meble są raczej proste i nie mają zbyt wielu zdobień. Pozwala to na zaaranżowanie witryny bardziej wyrazistymi dodatkami, takimi jak oświetlenie LED czy kolorowe obrazy. Wśród najczęściej wybieranych obecnie mebli znajdują się witryny stojące i wiszące. Każda z nich ma swój oryginalny styl i może być zaaranżowana na wiele sposobów.

Aby stworzyć indywidualną aranżację, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • wymiary witryny,
  • sposób rozłożenia półek,
  • sposób montażu,
  • rodzaj uchwytów.

Pracownicy sklepów meblowych polecają przede wszystkim witryny o dużej pojemności. Meble te doskonale sprawdzają się w przechowywaniu różnorodnych przedmiotów. Można nie tylko wyeksponować kolekcję książek czy płyt za szybą witryny, ale schować do jej szuflad także wiele innych przedmiotów. Rozwiązanie to jest nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Dzięki witrynom o dużej pojemności doskonale zagospodarujesz swoją przestrzeń w salonie.