legowisko dla psa
1 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak zaaranżować nieduże mieszkanie, by było w nim miejsce dla psa?

Urządzanie kącika dla psa czasami okazuje się prawdziwym wyzwaniem. Realizacja tego zadania staje się problemem przede wszystkim wtedy, kiedy właściciel zwierzaka mieszka na małym metrażu. Jak wybrnąć z tego kłopotu? Jak zaaranżować nieduże mieszkanie, by było w nim miejsce dla czworonoga? Odpowiedź na te i na inne pytania poznasz w treści przygotowanego przez nas artykułu.

Jak dużo miejsca jest potrzebne, by urządzić kącik dla psa?

Wiele osób mających małe mieszkanie obawia się, że nie znajdzie w swoich „czterech ścianach” wystarczająco dużo miejsca do urządzenia kącika dla psiaka. Tylko ile tak naprawdę miejsca potrzebują zwierzaki? Czy na pewno jest się czym martwić? Choć nie wiemy, jak duże Twoje mieszkanie, to jesteśmy niemal pewni, że bez trudu znajdziesz odpowiednie miejsce dla swojego pupila i ustawisz w nim takie legowisko dla psa, jakie Ci się spodoba podczas przeglądania ofert poszczególnych sprzedawców, takich jak sprzedawca posłań dla psów Beds4Dogs – Fabryka Psich Snów.

Wbrew pozorom Twój pies nie potrzebuje dużo miejsca, by wypoczywać. Tak naprawdę wystarczy, że w przygotowanym przez Ciebie kąciku dla psa zmieści się jego legowisko. Posłanie z kolei ma być odpowiednio dopasowane do wagi, wymiarów i rasy zwierzęcia. Jeśli więc Twój psiak potrzebuje legowiska dla psów w rozmiarze S, to musisz przygotować naprawdę niewielki „kąt”. Posłania dla małych psów oferowane przez firmę Beds4Dogs – Fabryka Psich Snów mają następujące wymiary: wymiary wewnętrzne to 40 × 34 cm, a zewnętrzne 72 × 62 cm. Nieco większe są oczywiście legowiska dla średnich i dużych psów, natomiast i na nie nie musisz przeznaczać większej powierzchni niż ta, która odpowiada wybranemu legowisku.

Gdzie warto ulokować legowisko dla psa?

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne może być wygospodarowanie w małym mieszkaniu dodatkowego miejsca dla psiaka. Uwierz jednak, że to naprawdę możliwe. Legowisko Twojego psa powinno znaleźć się w miejscu, w którym pupil poczuje się bezpiecznie i będzie mu w nim przytulnie. Być może miejsce przy Twoim łóżku będzie odpowiednią lokalizacją? A może masz wolną przestrzeń przy szafie w salonie.

Możliwe, że nie dysponujesz jeszcze wystarczającą powierzchnią, w której znajdzie się legowisko Twojego pupila. Żaden problem. Poprzesuwaj przedmioty stojące na podłodze. Z pewnością uda Ci wygospodarować dodatkowe miejsce. Jeśli uznasz, że przygotowana przestrzeń jest zbyt mała, pozbądź się zbędnych przedmiotów, na pewno masz takie w swoim niewielkim mieszkaniu.