Sprzątanie mieszkania po remoncie
21 marca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak wysprzątać mieszkanie po remoncie?

Remont to duża inwestycja zarówno pod kątem finansów, jak i czasu, który trzeba na ten cel przeznaczyć. Prace renowacyjne mogą pozostawić ogromny bałagan w mieszkaniu, przez co po ich zakończeniu pozostaje jeszcze bardzo ważny element remontu – sprzątanie po nim. Kurz, pył, odpady budowlane, resztki kleju czy farb to bardzo uporczywe zabrudzenia, z którymi niełatwo się uporać. Poznaj sprawdzony sposób na wysprzątanie mieszkania po remoncie!

Jak ograniczyć ilość sprzątania po remoncie?

Zanim przejdziemy do kwestii samego sprzątania, warto, abyś się dowiedział, w jaki sposób można ograniczyć ilość zanieczyszczeń i brudu pozostałego po remoncie. Przed rozpoczęciem wszystkich prac pamiętaj o dokładnym zabezpieczeniu mieszkania i przygotowaniu go do renowacji. Kontaktu z kurzem i pyłem nie da się uniknąć, jednak materiały ochronne na meblach i podłogach pomogą zniwelować ich rozprowadzanie się. Pozwolą one także zmniejszyć szansę na powstanie rys i innych zniszczeń od odłamków czy przesuwanej drabiny. Do tego celu wykorzystaj tekturę i grubą folię malarską, a także filc ochronny do zabezpieczania najbardziej podatnych na uszkodzenia miejsc.

Skorzystaj z firmy sprzątającej po remontach

Jak wspomnieliśmy, sprzątanie po remoncie często okazuje się trudniejsze, niż może się to wydawać. Pozbycie się pyłu pozostałego po budowie jest bowiem znacznie bardziej uciążliwe niż standardowe, codzienne sprzątanie czy odkurzanie lekko zakurzonych pokoi. Trwa dłużej, a podstawowe metody i środki czystości bywają niewystarczalne, szczególnie w przypadku resztek farby, kleju czy silikonu w niechcianych miejscach. Dlatego w tym celu warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy sprawnie uporają się z wszelkimi zanieczyszczeniami pozostałymi po remoncie. Ty natomiast zaoszczędzisz dzięki temu mnóstwo czasu i będziesz mógł szybko cieszyć się swoimi odświeżonymi, lśniącymi wnętrzami.

Jakie prace wykonują firmy sprzątające po remoncie?

Profesjonalne firmy sprzątające po remontach, takie jak Green Point doskonale wiedzą, w jaki sposób poradzić sobie z zanieczyszczeniami pozostałymi po renowacjach mieszkań. W zakres ich kompleksowych usług wchodzi:

  • usuwanie folii ochronnych i pozostałych zabezpieczeń,
  • pranie wykładzin i dywanów,
  • dokładne mycie okien,
  • czyszczenie podłóg i mebli,
  • mycie kuchni i łazienek,
  • usuwanie i wywóz gruzu oraz innych odpadów budowlanych.

Wynajęcie doświadczonej agencji porządkowej jest dobrym pomysłem po remoncie zarówno małego mieszkania, jak i apartamentu o dużym metrażu.