wyposazenie lazienki
9 maja 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Jak wyposażyć łazienkę?

Remont domu lub mieszkania to długoterminowa inwestycja wymagająca większych nakładów finansowych. Z tego powodu już w fazie projektu warto zwrócić uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dobór odpowiednich materiałów to zadanie bardziej odpowiedzialne niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Najlepsze tworzywa zapewniają doskonałą izolację akustyczną oraz termiczną. Niska cena produktu nie może być zatem jedynym decydującym kryterium. Na rynku można dzisiaj spotkać całą gamę elementów pozwalających na odpowiednie wyposażenie każdego pomieszczenia i najlepsze możliwe zagospodarowanie przestrzeni. To szczególnie istotne, zwłaszcza w łazience – to niewielkie pomieszczenie spełnia jednocześnie wiele ważnych funkcji. Co uwzględnić w projekcie jej wyposażenia?

Istotną kwestią pozostaje estetyka wprowadzanych rozwiązań. Użytkownicy nie muszą się już ograniczać do najbardziej potrzebnych mebli i elementów. Nowoczesne, funkcjonalne produkty cechują się wyjątkowym kształtem i wzorem. Dzięki temu są w stanie nadać wnętrzom oryginalnego charakteru. Projekty oszczędne dla przestrzeni czynią możliwym stworzenie nie tylko funkcjonalnej, ale również pięknej aranżacji niewielkiej łazienki.

Wanna czy kabina prysznicowa?

Obecnie użytkownicy mogą wybierać spośród nowoczesnych kabin prysznicowych lub wygodnych wanien. Obydwa produkty posiadają wiele zalet. Kupujący musi zatem brać pod uwagę głównie swoje potrzeby, możliwości finansowe i dostępną przestrzeń. IMEX Top 32 oferuje wanny, które podczas montażu mogą zostać wmontowane w podłogę. To rozwiązanie nadaje się do łazienek, w których rury transportowe zostały usytuowane nisko pod sufitem lub w przypadku zawieszonego nad niecką bojlera. Kabiny prysznicowe gwarantują z kolei mniejsze zużycie wody. Te wyposażone w dodatkowe oświetlenie oraz kilka różnych słuchawek zapewniają wysoki komfort użytkowania. Ważne jest, aby dobrać produkty do ogólnego wystroju łazienki. W pomieszczeniu zaaranżowanym w retro klimacie wanna na nóżkach o opływowym kształcie będzie idealnym rozwiązaniem.

Odpowiednio dobrana bateria

Wybór odpowiedniej baterii to bardzo ważna kwestia. Decyduje ona o szerokości strumienia oraz ciśnieniu wody. Szeroki wybór produktów pozwala dopasować element do każdego stylu w jakim jest urządzona łazienka. Baterie z klasycznymi, okrągłymi gałkami gwarantują estetyczny wygląd. Te zaprojektowane na kształt gwiazdek są bardzo wygodne w użytkowaniu nawet w przypadku mokrych rąk.

Płytki ceramiczne

Pokrycie ścian i podłogi to kwestia, na którą w pierwszej kolejności zwracamy uwagę. Już od wielu lat najchętniej stosowanym materiałem są płytki ceramiczne. Są one  łatwe w utrzymaniu w czystości, a przede wszystkim odporne na wilgoć i wysoką temperaturę. IMEX Top 32 posiada w swoim asortymencie adekwatne do obecnych trendów płytki o dużych rozmiarach, które optycznie powiększają pomieszczenie. Co więcej zmniejsza się ilość fug do czyszczenia. Pamiętajmy, że czystość i schludny wygląd to kwestie niezwykle istotne, zwłaszcza w przypadku aranżacji łazienki.