wkrętarka
11 kwietnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak wybrać wkrętarkę?

Wkrętarki stanowią ważny element domowego wyposażenia. Odgrywają istotną rolę nie tylko podczas „generalnych” remontów, ale bywają także pożyteczne w przypadku bieżącej reorganizacji wnętrza. Można powiedzieć, że jest to jedno z podstawowych narzędzi, które powinien mieć każdy gospodarz i firma budowlana, dlatego warto wiedzieć, czym się kierować przy jego zakupie.

Posiadanie własnego oprzyrządowania pozwala na pewną niezależność, pozwalającą na korzystanie z niego wtedy, kiedy i gdzie się tego chce. Sprzęt o dobrych parametrach technicznych, a jednocześnie dostosowanych do warunków pracy daje możliwość osiągania optymalnych efektów. Jest to ważne zarówno dla indywidualnego klienta, jak i bardziej zorganizowanej grupy, np. przedsiębiorstw remontowo-budowlanych. Nie inaczej jest w przypadku takiego narzędzia, jak wkrętarka – z tego powodu należy znać kilka elementów, na które powinno zwrócić się uwagę przy jej zakupie.

Specyfikacja techniczna sprzętu

Najczęściej wymienianym parametrem przy kwestiach kluczowych związanych z zakupem danego urządzenia są jego moc oraz napięcie. Warto jednak podkreślić, że obie te rzeczy powinno się analizować pod kątem warunków eksploatacyjnych, z jakimi będzie borykać się sprzęt. Inne wymagania stawiane są przed narzędziami dla firm, a inne dla klienta indywidualnego, jednak specyfikacja techniczna o wysokich wartościach z pewnością wiąże się z dużą wydajnością produktu.

Jak twierdzi pracownik firmy TechnikNTB: Napięcie oddziałuje na moc wkrętarki, a im wyższa moc, tym większa łatwość wiercenia w twardszym materiale.

Istotną informacją przy wyborze urządzenia jest również jego czas pracy i ilość biegów. Takie dane wskazują na to, jak długo jest w stanie utrzymać dotychczasowy poziom działania bez konieczności ładowania oraz na dostępne możliwości obrotowe. Akumulatorowe wkrętarki Milwaukee stanowią interesujący wybór, jeżeli chodzi o wymienione parametry, ponieważ wyróżniają się długą wytrzymałością oraz co najmniej dwiema opcjami wyboru szybkości i wysokości biegów. Warto również zwrócić uwagę, iż reprezentują sprawdzoną, solidną markę, która zbudowała swoją renomę na ofercie składającej się z trwałego i wydajnego sprzętu.

Dodatkowe akcesoria do wkrętarek

Przy zakupie wkrętarki należy także sprawdzić mniej istotne, jednak wciąż przynoszące określone korzyści elementy. Powinno się poddać dokładnej analizie budowę urządzenia, jak i obecność i rodzaj nadprogramowego oprzyrządowania. Dodatkowe gadżety, które mogą znaleźć się w ofercie wraz z opisywanym narzędziem to na przykład:

  • walizka umożliwiająca komfortowy transport i przechowywanie,
  • ładowarka z opcją szybkiego ładowania,
  • lampka oświetlająca obszar, na którym się pracuje,
  • drugi akumulator pozwalający na dłuższe użytkowanie sprzętu.