Montaż moskitiery w oknie
25 listopada 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak wybrać odpowiedni rodzaj moskitiery?

Zamontowanie wysokiej jakości moskitiery w otworze okiennym lub drzwiowym zapewnia skuteczną ochronę przed owadami oraz zanieczyszczeniami. Istotne jest jednak właściwe dopasowanie rodzaju, a także wymiarów siatki. Dzięki temu będzie stanowiła zabezpieczenie nawet przed najmniejszymi insektami czy pyłkami. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj moskitiery wybrać, przeczytaj poniższy tekst. Podpowiadamy, czym się kierować przy jej wyborze.

Właściwie wybrana i zamontowana moskitiera chroni wnętrze domu lub mieszkania przed irytującymi owadami. Dzięki niej do środka nie przedostaną się żadne insekty, nawet gdy jest otwarte okno i zapalone światło. Spokojnie można więc wietrzyć pomieszczenia nawet wieczorem, bez obawy, że środka przedostaną się ćmy, komary czy muchy. W celu wysokiej ochrony warto zamocować moskitiery zarówno na oknach, jak i drzwiach.

Dostępne są moskitiery nie tylko na zwykłe okna, ale również na okna dachowe. Poza tym siatki można kupić na drzwi wejściowe, balkonowe oraz tarasowe. Dzięki temu możliwe staje się wietrzenie domu lub mieszkania na różne sposoby, bez obawy, że do środka dostaną się owady. Ciekawą propozycję stanowią również moskitiery do wnętrz, mocowane np. nad łóżkiem – mówi pracownik internetowego sklepu z moskitierami.

Rodzaje montowania moskitier

Do wyboru są różne moskitiery, które różnią się m.in. sposobem montowania. Dostępne są np. siatki na okna i drzwi ramkowe, które mocuje się na specjalnych ramkach z zaczepami. Jeśli wybierzesz je w wykonaniu z wysokiej jakości materiałów, będziesz mógł cieszyć się nimi przez długi czas. Ich największą zaletę stanowi to, że nie ma problemu ze zdejmowaniem oraz ponownym zakładaniem tych produktów. Wyróżniają się one trwałością i odpornością na różne uszkodzenia. Ramki, w które są wyposażone, można dopasować do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu okno lub drzwi wyglądają estetycznie, a całość domu bądź mieszkania prezentuje się spójnie.

Decydując się na zakup siatki zabezpieczającej wnętrze przed owadami, można wybrać również moskitierę rolowaną na drzwi lub okna. Rozwija się ją dokładnie w ten sam sposób co roletę. Montuje się ją od wewnętrznej strony. Ten rodzaj siatki może być dodatkowo wyposażony w kasetę ochronną, prowadnice, a także specjalny zaczep służący do blokady. Wśród zalet moskitiery rolowanej wymienia się idealne przyleganie do otworu oraz możliwość zwinięcia czy rozwinięcia w każdej chwili. Nie ma więc potrzeby, by była ciągle rozłożona, możesz z niej korzystać tylko wtedy, gdy jest taka konieczność. Ten rodzaj siatki nie utrudnia w żaden sposób mycia okien czy drzwi, co też okazuje się bardzo istotne.