drzwi wejściowe
1 października 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak wybrać estetyczne, trwałe i gwarantujące bezpieczeństwo drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe to element, który oddziela przestrzeń znajdującą się wewnątrz domu lub mieszkania od świata zewnętrznego. Muszą wyróżniać się odpowiednią estetyką i funkcjonalnością, muszą również gwarantować właściwy poziom bezpieczeństwa oraz być łatwe w obsłudze. Ponieważ są rodzajem wizytówki całego budynku, ich wybór powinien być dokonywany szczególnie starannie.

Estetyka drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe są elementem fasady budynku, ich wygląd powinien więc nawiązywać do niej pod względem kolorystycznym i stylistycznym. Nie można jednak zapominać, że drzwi są jednocześnie częścią wystroju wnętrza, muszą więc być dopasowane do aranżacji strefy wejściowej i dobrze komponować się z użytymi w niej materiałami. Ze względu na dużą różnorodność projektów architektonicznych wybór nie zawsze jest łatwy. Szukając drzwi na Dolnym Śląsku, warto zapoznać się z ofertą firmy Mikołajczyk z Wrocławia. Dostępne są w niej modele wytwarzane przez najlepszych producentów w wielu wariantach i stylach – pojedyncze, z dostawkami, pełne oraz wyposażone w przeszklenia, a także dekoracje – listwy, kasetony i różne wstawki. Liczyć się też będą atrakcyjne okucia.

Drzwi jako element zapewniający bezpieczeństwo

Zastanawiając się nad wyborem drzwi zewnętrznych, nie można zapominać o bezpieczeństwie. Konstrukcja skrzydła powinna wykluczać jego wyważenie, a także uniemożliwiać szybkie przecięcie albo przewiercenie. Liczyć się będzie też solidna ościeżnica oraz jakość zastosowanych zamków – korzystnym rozwiązaniem będzie wielopunktowe ryglowanie lub wkładki otwierane kluczami o dużej liczbie kombinacji. Warto pamiętać, że właściwą wytrzymałość muszą mieć również użyte przeszklenia. Dla najlepszej ochrony warto wybierać drzwi o podwyższonej odporności na włamanie potwierdzonej certyfikatami.

Jakie cechy drzwi wejściowych będą szczególnie ważne?

Drzwi wejściowe powinny być odporne na warunki atmosferyczne – zwłaszcza działanie niskich temperatur oraz przedłużony kontakt z wodą i wilgocią. Liczyć się będzie także dobra izolacja termiczna, która ograniczy straty ciepła. Dobre drzwi będą też wyposażone w uszczelki chroniące przed wiatrem. Jeśli budynek jest zlokalizowany blisko ruchliwej ulicy lub drogi, istotne będzie bardzo dobre wygłuszenie skrzydła.

Szeroki wybór drzwi zewnętrznych można znaleźć w ofercie firmy Mikołajczyk z Wrocławia. Oferuje ona nie tylko sprzedaż i montaż drzwi wejściowych, ale także dostarcza okna i drzwi balkonowe i tarasowe, jak również nowoczesne bramy garażowe oraz przesłony okienne – rolety, markizy i moskitiery.