wnetrze w stylu prowansalskim tapety
7 kwietnia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak urządzić wnętrze w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski wywodzi się z południowo – wschodniej Francji, regionu, który wiąże się malowniczymi, naturalnymi krajobrazami i sielską atmosferą. Dlatego tworząc wnętrze w stylu prowansalskim, należy zadbać o zachowanie właśnie tego niepowtarzalnego charakteru. Dom urządzony w takim stylu powinien być pełen naturalnych dodatków, romantycznej atmosfery oraz delikatnej kolorystyki w bieli i subtelnych pastelach.

Czym charakteryzują się wnętrza w stylu prowansalskim?

Urządzając dom w stylu prowansalskim, należy pamiętać przede wszystkim o zachowaniu neutralnej kolorystyki. W takich wnętrzach powinny królować różne odcienie bieli i delikatnej szarości, przeplatające się z dodatkami subtelnych kolorów lawendy i pastelowych różów. Takie barwy sprawiają, że wnętrza wydają się jasne i przestronne, a przy tym niezwykle przytulne. W stylu prowansalskim przeważają naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, a także ręcznie wykonana ceramika czy fantazyjne wzory z kutego żelaza. Wszystkie te materiały mają nadawać wnętrzu właśnie klimatu naturalnej, sielskiej atmosfery. Niepowtarzalny charakter takich pomieszczeń można uzyskać również za sprawą subtelnych dodatków, które czynią dom bardziej przytulnym. Warto postawić na miękkie tkaniny, wygodne poduszki i koce z naturalnych materiałów, często wzbogacone o falbany czy frędzle. Niezwykle popularne są wszelkie dodatki z motywem roślinnym, takie jak kwiatowe obrazy czy tapety w stylu prowansalskim, które potrafią diametralnie odmienić charakter wnętrza i bezpośrednio nawiązać do naturalnego, sielskiego klimatu południowej Francji.

Jakie meble wybrać do wnętrza w stylu prowansalskim?

Meble, tak jak cały klimat stylu prowansalskiego, powinny nawiązywać do natury. Dlatego najczęściej wyposażenie wnętrz w tym stylu opiera się na meblach wykonanych z przecieranego drewna w jasnych, estetycznych barwach, które doskonale komponuje się z subtelnymi dodatkami i motywami roślinnymi. Często wybieranym materiałem w stylu prowansalskim jest również marmur, który nie dość, że idealnie wtapia się w naturalne wnętrze, to dodatkowo nadaje wnętrzu niezwykle eleganckiego charakteru. Szeroki asortyment artykułów w stylu prowansalskim dostępny jest w salonie meblowym Villa Point, który oferuje wyposażenie pełne naturalnych motywów i subtelnych dodatków tworzących niepowtarzalny klimat w domu. Dodatkowo sofy, fotele czy łóżka powinny wyróżniać się przede wszystkim dużym komfortem i tworzyć we wnętrzu przytulną atmosferę. Dlatego najlepiej wybrać meble obite miękkimi, naturalnymi tkaninami.