meble ogrodowe na wymiar
7 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak urządzić przytulny taras? 

Taras nie musi być surową, prostą przestrzenią z nielicznymi meblami ogrodowymi, które mają przede wszystkim pełnić praktyczne funkcje. I tutaj powinno się postawić na wygodną, jednak estetyczną aranżację, pozwalającą na stworzenie przytulnego miejsca na popołudniowy relaks czy spotkanie z przyjaciółmi. Rozwiązaniem może być zakup odpowiedniego wyposażenia.

Co sprawia, że dane pomieszczenie staje się przytulne? Jednym ze składników „domowości” z pewnością jest atmosfera panująca we wnętrzu, należy ją jednak właściwie „zbudować”. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, warto wybierać te elementy wyposażenia, które podobają nam się najbardziej – raczej trudno poczuć się dobrze w miejscu, które tworzą niepasujące do nas przedmioty. Domownicy swobodnie poruszają się tylko w spersonalizowanym „pod nich” wnętrzu, dlatego w podobny sposób powinno się podejść do aranżacji tarasu.

Jak stworzyć przytulny taras za pomocą mebli ogrodowych? 

Wybierając wyposażenie na taras, warto wziąć pod uwagę nie tylko swój własny gust, ale także to, które zestawy wypoczynkowe najbardziej przypominają te znajdujące się wewnątrz domu. Plastikowe, pozbawione „duszy” krzesła i stoły nie sprawią, że balkon będzie prezentował się przytulnie (a wręcz przeciwnie). Lepiej postawić na rozwiązania z miękkim wykończeniem i poduszkami. Aranżacja wygląda jeszcze bardziej „domowo”, jeśli jest dobrze dopasowana do przestrzeni tarasu, dlatego warto decydować się tutaj na meble ogrodowe na wymiar.

Sztywne i odstające „plastiki”, produkowane masowo i sprzedawane w popularnych sklepach sieciowych zdradzają to, że wystrój nie został w pełni przemyślany. Balkon stanie się przytulny, gdy podejdziemy do niego z taką samą troską, jak do urządzania całego mieszkania. Wybrane meble ogrodowe powinny zatem pozwolić na zagospodarowanie tarasu, ale nie zagracić jego przestrzeni. Aby uzyskać taki efekt, warto postawić na wyposażenie wykonywane na wymiar – dostępne m.in. w ofercie firmy Nostimo. W ten sposób połączy się estetykę z komfortem.

Aranżacja przytulnego tarasu 

Wrażenie „domowości” można uzyskać np. za pomocą narożnika ogrodowego, którego kształt zwykle odpowiada „rogówce” wewnątrz mieszkania. Miękkie poduchy oraz duża powierzchnia sprawiają, że będzie to idealne miejsce do odpoczynku. Dodatek materiałów, które ochronią mebel na wypadek opadów jest jedynie kolejną zaletą. Poza tego rodzaju meblami, warto też pamiętać o odpowiednim oświetleniu tarasu: rozproszone, delikatne światło nada klimat całej aranżacji. Można zadbać także o dodatki, np. kolorowe narzuty.