Meble do kuchni na wymiarMeble do kuchni na wymiar
22 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak urządzić małą kuchnię, aby była funkcjonalna?

Niewielkie wnętrza mają swój urok i niewątpliwie, również inne zalety, jednak faktem jest, iż ich projektowanie może przysparzać trudności. Niewielka kuchnia to mniej ruchów, by przygotować posiłek, a także mniej sprzątania. Mała kuchnia to z kolei także mniej miejsca do przechowywania i mniej blatów roboczych, co bywa sporym utrudnieniem dla użytkowników. Jak zatem stworzyć kuchnię, będącą połączeniem estetyki i funkcjonalności? Na to oraz na inne pytania, odpowiemy w artykule.

Funkcjonalna kuchnia powinna umożliwiać nam swobodne przygotowywanie posiłków, sprawiając jednocześnie, by wszystko, czego potrzebujemy, było w zasięgu naszych rąk. Niewątpliwy wpływ na funkcjonalność kuchni ma odpowiednie ustawienie mebli kuchennych oraz sprzętu AGD. O ile w przypadku dużych i średnich kuchni organizacja zabudowy kuchennej nie sprawia problemu, oferując nam szeroki wachlarz przeróżnych aranżacji, o tyle w przypadku małych pomieszczeń, trzeba się sporo natrudzić, by stworzyć wnętrze nie tylko piękne, ale i funkcjonalne.

Jakie meble kuchenne wybrać do niewielkiego wnętrza?

Nie jest tajemnicą, iż w każdej kuchni to zabudowa zajmuje najwięcej miejsca, dlatego też powinna ona być ergonomiczna i dobrze rozplanowana. Projekt kuchni powinien zapewniać maksymalne wykorzystanie dostępnego metrażu, gwarantując jednocześnie dostateczną powierzchnię użytkową.

W niewielkich wnętrzach, w przypadku których każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota, świetnym rozwiązaniem są meble na wymiar, które pozwolą na perfekcyjne zagospodarowanie dostępnej powierzchni. Godną polecenia firmą, oferującą solidne, wysokiej klasy meble na wymiar – od rzetelnego i szczegółowego projektowania mebli, po profesjonalny montaż, jest MEBLOX.

Wybór mebli na wymiar to same korzyści! Dzięki meblom robionym na zamówienie, można cieszyć się niepowtarzalnym wnętrzem, w 100% dopasowanym do swoich potrzeb i upodobań. Meble na wymiar umożliwiają doskonałe zagospodarowanie dostępnej przestrzeni – co do centymetra, bez tworzenia zbędnych zakamarków i bez usilnego zapełniania pustych miejsc.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest również możliwość dopasowania wyposażenia szafek kuchennych oraz szuflad do swoich preferencji. Szeroki wybór materiałów oraz kolorystyki – zarówno mebli kuchennych, jak i blatów roboczych sprawia, że można z powodzeniem dopasować je do wyglądu pozostałego wyposażenia – co ma szczególne znaczenie w przypadku kuchni otwartej, która powinna tworzyć harmonijną i spójną całość z resztą pomieszczenia.