dmuchawa do liści
11 stycznia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak uporać się ze spadającymi liśćmi w ogrodzie?

Dmuchawy to obowiązkowy sprzęt każdego właściciela domu z ogrodem. Ta poręczna maszyna o dużej mocy pozwala w łatwy i szybki sposób pozbyć się zalegających w ogrodzie lub na kostce brukowej liści, które koniecznie trzeba uprzątnąć przed nadchodzącą zimą. Jest to ważne, aby zachować rosnące wokół domu rośliny w dobrej kondycji.

Dlaczego warto mieć dmuchawę ogrodową?

Spadające jesienią liście z drzew malowniczo pokrywają podwórka wokół domów i tworzą piękny, kolorowy dywan na całej posesji. Niestety efektem nie można cieszyć się zbyt długo, ponieważ liście koniecznie trzeba uprzątnąć przed zimą. W przeciwnym wypadku czekają nas intensywne prace wiosenne w ogródku. Aby uniknąć przykrej konieczności sprzątania posesji z podgniłych po zimie liści, warto zainwestować w dobrą dmuchawę ogrodową i regularnie sprzątać spadające jesienią liście.

Każdy, kto choć raz grabił liście w swoim ogródku, wie, jak bardzo jest to wyczerpujące zajęcie. Aby ułatwić sobie jesienne porządki, najlepiej sięgnąć właśnie po dmuchawę ogrodową, która wytwarzając strumień powietrza, zdmuchuje nawet duże ilości zalegających i mokrych liści.

Zebrane liście można zebrać do worka i przygotować do wywiezienia zgodnie z zasadami odbioru odpadów zielonych. Można także rozsypać je pod drzewka, ponieważ zabezpieczają korzenie przed mrozem i stanowią dobry nawóz dla roślin. Dysponując odpowiednim miejscem, liście można zebrać w jednym miejscu w ogrodzie. Sterta może stać się zimowym schronieniem dla małych zwierząt na przykład jeży.

Jaką dmuchawę ogrodową wybrać?

Na rynku dostępne są dmuchawy akumulatorowe i spalinowe, które można kupić w sklepie internetowym Nezo. Firma jest autoryzowanym dilerem Husqvarny i oferuje sprzęt z najwyższej półki. W asortymencie sklepu dostępne są różne urządzenia przydatne do prac w ogródku jak na przykład kosiarka spalinowa Husqvarna, wertykulator, myjka ciśnieniowa i akcesoria do kosiarek Husqvarna.

Do małych i średnich ogrodów dedykowana jest dmuchawa akumulatorowa, która przy dużej mocy osiąga bardzo niski poziom hałasu. Z kolei profesjonalna dmuchawa spalinowa przeznaczona jest do bardziej wymagających zadań i dzięki specjalnym filtrom może pracować nawet w warunkach dużego zapylenia. Dmuchawę można przekształcić w odkurzacz zbierający, a niektóre modele wyposażone są w noże rozdrabniające, które zwiększają wydajność kosza. Bez wątpienia są to urządzenia obligatoryjne dla właścicieli przydomowych ogródków.