mala kuchnia meble na wymiar
14 września 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jak umeblować kuchnię o niewielkim metrażu?

Małe kuchnie to domena niewielkich mieszkań w bloku. Z reguły są one ciasne, a czasami również ciemne i rozplanowane w taki sposób, że trudno jest znaleźć gotową zabudowę pasującą do ich wymiarów. Odpowiednie zaplanowanie aranżacji takiego wnętrza może jednak zupełnie odmienić jego charakter. W jaki sposób umeblować kuchnię o niewielkim metrażu tak, by była funkcjonalna?

Postaw na minimalizm

W niewielkich wnętrzach najlepiej sprawiają się proste, geometryczne bryły bez zbędnych ozdobników. Obecnie na rynku znaleźć można niezliczone modele właśnie takich mebli kuchennych, najczęściej utrzymanych w jasnych kolorach, które dodatkowo optycznie powiększają wnętrze. Dobrym pomysłem mogą okazać się także wersje z przeszklonymi drzwiczkami.

Funkcjonalność jest w cenie

W niewielkich kuchniach może nie być miejsca na komfortowe otwieranie kilku szafek naraz. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest postawienie na modele z przesuwnymi drzwiczkami lub wersje żaluzjowe. W takim wnętrzu doskonale sprawdzają się także szafki z systemem półek obrotowych pozwalające na zagospodarowanie niemal całej przestrzeni wewnątrz mebla.

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej funkcjonalnych rozwiązań do niewielkich kuchni. W przypadku, gdy pomieszczenie ma również służyć jako jadalnia, dobrym pomysłem mogą okazać się składane stoły montowane na ścianie. W cenie są również niewielkie półeczki pozwalające na zawieszenie w dowolnym punkcie danego pomieszczenia. Nasza firma zajmuje się tworzeniem funkcjonalnych mebli na wymiar, które sprawdzają się doskonale w kuchniach o niestandardowych wymiarach. Z tego powodu możemy wyposażać nawet najbardziej wymagające wnętrza. – tłumaczy specjalista z firmy Zabudowani.

Odpowiednie ustawienie mebli

W wieku mieszkaniach znajdują się kuchnie o kształcie trudnym do funkcjonalnego zaaranżowania. Przyjmuje się, że w przypadku podłużnych, bardzo wąskich pomieszczeń szafki powinny zostać ustawione tylko przy jednej ścianie, a kwadratowych i prostokątnych – tworząc literę L. W trudnych wnętrzach doskonale sprawdzają się meble na wymiar, które pozwalają na idealne dopasowanie do metrażu danej kuchni.

Projekt niewielkiej kuchni powinien obejmować także dużą ilość miejsca do przechowywania. Z tego powodu warto postawić na szafki wiszące oraz takie rozwiązania jak piekarnik w zabudowie znajdujący się na wysokości blatu.