Duże meble
12 czerwca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak transportować duże meble?     

Organizacja przeprowadzki związana jest z koniecznością przewiezienia wszystkich artykułów domowych, sprzętów elektronicznych oraz mebli. Problem pojawia się w sytuacji, gdy meble są na tyle duże, że przetransportowanie ich samodzielnie jest niemal niemożliwe. Z tego powodu dobrą alternatywą okazuje się skorzystanie z pomocy firm przeprowadzkowych, które oferują kompleksowe usługi przewozu mebli! Jak wygląda transport mebli do nowego mieszkania? Wyjaśniamy!

Jak przygotować meble do przeprowadzki?

Nie ulega wątpliwości, że meble to bardzo ważne wyposażenie każdego domu i mieszkania. Niestety, ze względu na swoją budowę, są one narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia zarówno podczas ich wynoszenia, jak i przewozu. W związku z tym przed transportem mebli warto zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie sprzętów. Przede wszystkim meble muszą zostać opróżnione ze wszystkich rzeczy, jakie znajdują się w ich wnętrzu, natomiast szuflady czy otwierane szafki powinny zostać solidnie zaklejone taśmą.

Każde ładunki przed przetransportowaniem pracownicy firm przeprowadzkowych dokładnie i starannie zabezpieczają. Najczęściej meble oraz ich części zostają owinięte folią bąbelkową lub stretch, z kolei ich mniejsze części warto dodatkowo obłożyć tekturą. W niektórych przypadkach ekipy przeprowadzkowe stosują koce filcowe, które doskonale sprawdzają się do ochrony szklanych elementów mebli.

Jak wygląda transport dużych i ciężkich mebli?

Sposób i metoda transportu mebli w głównej mierze zależna jest od ich wagi oraz wielkości. W przypadku ciężkich towarów do transportu potrzebna jest co najmniej 3-4 osobowa ekipa dysponująca specjalistyczną flotą samochodową. Firmy takie jak Przeprowadzki-Marmad we Wrocławiu przeprowadzają przewóz mebli za pomocą samochodów wyposażonych w automatyczną windę, która pozwala nie tylko na bezpieczne załadowanie towaru, ale również zrealizowanie przedsięwzięcia w stosunkowo krótkim czasie. Nie można zapominać także o prawidłowym ustawieniu ładunku. Pracownicy do tego typu prac wykorzystują przekładki tekturowe, które oddzielają od siebie poszczególne meble, a tym samym uniemożliwiają przemieszczenia się towaru podczas jazdy.

Warto wspomnieć o tym, że niektóre firmy przeprowadzkowe oferują możliwość wniesienia dużych mebli do docelowego miejsca zamieszkania. W zależności od wielkości mebli, do ich przeniesienia używane są pasy bezpieczeństwa, które ułatwiają pracownikom transport ładunku nawet na wysokie piętra. Z kolei w sytuacji, gdy tradycyjny sposób transportu nie jest możliwy, ekipy przeprowadzkowe wykorzystują windy meblowe, które pozwalają na przetransportowanie mebli wielkogabarytowych do wysokości piątego piętra.