Sprzedaż mieszkania
25 kwietnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jak sprzedać mieszkanie z zyskiem?

Odpowiednio skonstruowana oferta mieszkaniowa, zamieszczenie atrakcyjnych zdjęć, a także działania zwiększające wartość nieruchomości to główne elementy wpływające na cenę sprzedawanego lokalu. Należy pamiętać, że sprzedaż mieszkania wymaga wiedzy oraz doświadczenia, czyli elementów pomagających w wygenerowaniu zysku. Podpowiadamy, jak można sprzedać lokal, aby osiągnąć zysk.

Pomoc agencji nieruchomości

Wśród usług świadczonych przez agencje nieruchomości znajduje się zarówno przygotowanie oferty, mającej za zadanie zainteresować kupców, jak i pomoc w negocjacji kwoty oraz przygotowaniu lokalu do oglądania przez osoby potencjalnie zainteresowane jego kupnem.

Agenci nieruchomości są w stanie doradzić w kwestiach kompletności dokumentów potrzebnych do przeniesienia własności. Prawidłowe wykonanie wszystkich elementów przyczynia się do uniknięcia dodatkowych kosztów, związanych między innymi z niedopełnieniem wszelkich formalności.

Biura nieruchomości prezentują ofertę sprzedaży nieruchomości w lokalnych oraz ogólnopolskich serwisach internetowych, co pozwala na dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów. Wprowadzone zmiany oraz korekty w ofercie, zwiększają jej atrakcyjność, a co za tym idzie, pozwalają na wzrost wartości nieruchomości.

Pomoc zaoferowana przez agencje nieruchomości, związana z wiedzą i wieloletnim doświadczeniem pracujących w nich agentów, może okazać się nieoceniona także w przygotowaniu samego mieszkania i zrobieniu atrakcyjnych zdjęć dołączonych do oferty.

Działania podnoszące wartość

Wśród możliwości podnoszących wartość nieruchomości znajdują się także działania wchodzące w skład flipu mieszkaniowego. Aby uzyskać wyższą cenę za sprzedawane mieszkanie, należy poprzedzić sprzedaż odświeżeniem niektórych pomieszczeń lub generalnym remontem zakupionej nieruchomości. Takie działanie, mimo że wiąże się z inwestycją pieniędzy, ostatecznie pozwoli na zysk związany ze sprzedażą lokalu.

Remont mieszkania może polegać na wymianie sprzętów i dodaniu drobnych akcentów zwiększających przytulność bądź funkcjonalność nieruchomości lub na całkowitej przebudowie wnętrza, w której skład może wchodzić zmiana rozkładu pomieszczeń, wymiana instalacji, podłóg oraz wszystkich sprzętów.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący michalrosiak.pl: Warto pamiętać, że mieszkanie przed prezentacją potencjalnemu nabywcy powinno zostać gruntownie posprzątane. Czyste i przestronne wnętrza wpływają na lepsze wrażenie, a także pomagają nabywcy wyobrazić sobie wprowadzenie zmian, dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Zbyt duża ilość przedmiotów, mebli, a także dekoracji może przytłaczać i optycznie zmniejszać przestrzeń. Jeśli sprzedający nie ma wystarczającej sumy pieniędzy, którą należałoby przeznaczyć na odświeżenie bądź remont wnętrza, powinien pamiętać, aby usunąć wszelkie widoczne usterki lub wynieść z mieszkania uszkodzone i zniszczone meble.