10 kwietnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jak skutecznie odtłuścić kuchnię?

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w każdym domu, a jej wygląd jest wizytówką gospodarzy. Dotyczy to także czystości i porządku, który tam panuje. Gotowanie oraz smażenie potraw sprzyjają osadzaniu się brudu, który czasami bardzo trudno usunąć. Jednak tłuszcz osiadający na kuchennych powierzchniach musi być regularnie, dokładnie i skutecznie usuwany.

Dlaczego usuwanie tłuszczu z kuchni jest tak ważne?

Tłuszcz jest jednym z najuporczywszych zabrudzeń, które szybko pojawiają się w kuchni. Dlatego nawet wtedy, kiedy pojawi się jego cienka warstwa, należy ją szybko zlikwidować.

Plamy z tłuszczu mogą pojawić się bezpośrednio po smażeniu. Wyglądają nieestetycznie i sprawiają, że kuchnia przestaje wyglądać schludnie. Oprócz tego do warstwy tłuszczu bardzo łatwo przyczepiają się inne zabrudzenia, a zwłaszcza kurz. Jak nietrudno się domyślić, warunki takie nie są korzystne dla ludzkiego zdrowia.

Nie można zapomnieć także o tym, że im większe są tego typu zabrudzenia, tym trzeba więcej wysiłku, aby je usunąć. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie wszelkich powierzchni w kuchni. Istnieją skuteczne preparaty, które są dedykowane specjalnie do tego, aby usuwać tłuszcz z mebli czy blatów. Dzięki nim odtłuszczanie powierzchni nikomu nie sprawi problemu.

Zarówno w kuchniach znajdujących się w restauracjach, jak i w domach stopniowo osadza warstwa tłuszczu. Aby uniknąć wielogodzinnego usuwania plam czy innego rodzaju tłustych zabrudzeń, należy systematycznie stosować skuteczne preparaty. Tylko dzięki nim wszystkie powierzchnie w kuchni będą idealnie czyste – mówi ekspert z firmy WOMAX.

W jaki sposób można odtłuścić kuchnię?

Istnieją różne sposoby na odtłuszczanie kuchni. Niektórzy preferują domowe metody, a inni profesjonalne specyfiki.

Dobrze znanym patentem jest stosowanie roztworu octu oraz ciepłej wody. Taką miksturą należy następnie przemyć szafki, blaty oraz płytki. W taki sam sposób przygotowuje się specyfiki z sody lub z amoniaku. Jednak zdecydowanie łatwiej usunąć tłuszcz przy pomocy specjalistycznych środków.

Profesjonalne detergenty mają tak opracowaną formułę, aby błyskawicznie likwidować tłuszcz z różnego rodzaju powierzchni. Mogą być stosowane na urządzeniach AGD, okapach, meblach kuchennych. Znajdują się w butelkach ze spryskiwaczem, co sprzyja ich łatwej aplikacji. Dostępne są także odtłuszczacze, które służą do usuwania tłuszczu, ale gwarantują także efekt wybielenia. Mają one konsystencję pianki, dzięki czemu docierają w najmniejsze zakamarki. Są doskonałe do czyszczenia kuchenek, zlewozmywaków oraz blatów.