reczniki papierowe racjonalne korzystanie
21 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak racjonalnie korzystać z ręczników papierowych?

Jeszcze do niedawna uważano, że suszarki do rąk są najbardziej ekologicznym, ekonomicznym i higienicznym rozwiązaniem do ogólnodostępnych toalet. Badania przeprowadzone przez naukowców z Leeds udowodniły jednak, że powietrze z suszarek przyczynia się do rozprzestrzeniania szkodliwych patogenów w pomieszczeniach. Używanie jednorazowych ręczników papierowych jest znacznie bezpieczniejsze. Jak korzystać z nich oszczędnie?

Stosowanie dozowników na papierowe ręczniki

W wielu publicznych łazienkach wieszane są karteczki, zachęcające do używania minimalnej ilości jednorazowych ręczników. Czy użytkownicy stosują się do tej prośby? Niekoniecznie. Co gorsza, jeśli ręcznik w rolce ustawiony jest przy umywalce bez jakiejkolwiek osłony, użytkownik musi chwycić go obiema rękami, przy okazji brudząc i mocząc papier. Stosowanie dozowników na papierowe ręczniki ułatwia zachowanie właściwej higieny, a przy okazji pobieranie jak najmniejszej liczby listków. W jaki sposób systemy dozowania pomagają w racjonalnym korzystaniu z ręczników? To zależy od rodzaju papieru i podajnika.

Do ręczników składanych warto wybrać podajnik umożliwiający wyciąganie papieru po jednym listku (przy uzupełnianiu pojemnika trzeba unikać jego przeładowania – w przeciwnym razie pierwsi użytkownicy będą mieli kłopot z wyciągnięciem ręczników). Dozownik do ręczników w roli powinien mieć system odcinania papieru – podajniki bez takiego rozwiązania wymuszają na użytkowniku szarpanie papieru, co skutkuje wyciąganiem nadmiernej ilości ręcznika. Najbardziej oszczędne w eksploatacji są podajniki automatyczne, takie jak INTUITION™ TORK MATIC® czy Katrin System Electric Towel Dispenser. Kiedy użytkownik zbliża ręce do podajnika, urządzenie samodzielnie wysuwa kawałek ręcznika o zaprogramowanej wcześniej wielkości. Pobranie kolejnego kawałka wymaga ponownego zbliżenia rąk do urządzenia.

Właściwy wybór papierowych ręczników

Na zużycie ręczników wpływa również ich jakość. Im bardziej chłonny ręcznik, tym mniej listków użytkownik wykorzysta do dokładnego osuszenia rąk. Do najlepszych papierowych artykułów higienicznych na rynku obok marek TORK i Katrin możemy zaliczyć ręczniki Papernet – wszystkie dostępne są w ofercie dystrybutora BKF Warszawa. Firma od lat działa w branży higienicznej, a obecnie w jej ofercie można znaleźć artykuły i maszyny sprzątające najlepszych producentów. Partnerzy biznesowi przedsiębiorstwa mogą liczyć nie tylko na niezawodne produkty i świetną obsługę sprzedażową, ale też korzystać z profesjonalnego doradztwa i szkoleń w zakresie wdrażania nowych rozwiązań.