Fotografowanie mieszkania na sprzedaż
21 lipca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Atrakcyjne ogłoszenie w Internecie i dobra cena mieszkania nie wystarczą, aby szybko sprzedać nieruchomość. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie zrobisz na potencjalnych kupcach. Dlatego bardzo ważnym etapem przed wystawieniem lokalu na sprzedaż, jest przygotowanie go do tego. Z tego artykułu dowiesz się od czego zacząć i o czym nie możesz zapomnieć.

Wynieś wszystkie rzeczy osobiste

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć przed sprzedażą mieszkania, jest pozbycie się wszystkich osobistych rzeczy. O ile meble czy dekoracje przydadzą się jeszcze na zdjęciach do ogłoszenia w Internecie, tak wszelkie prywatne przedmioty powinny z niego zniknąć. Mowa tu o zdjęciach, dyplomach, pamiątkach i innych drobiazgach, które nadają mieszkaniu indywidualnego charakteru. Dzięki temu mieszkanie na sprzedaż będzie bardziej przejrzyste i neutralne.

Posprzątaj mieszkanie

Gruntowne porządki przed wystawieniem mieszkania do sprzedaży to podstawa. Nawet jeśli mieszkanie ma wiele atutów, ale jest zaniedbane, potencjalni kupcy szybko z niego zrezygnują, ponieważ nie będzie wyglądało zachęcająco. Odkurz wszystkie meble, półki i zakamarki. Umyj podłogę, okna oraz odkurz dywany. Dużą uwagę podczas oglądania mieszkania przykuwa się do sprzętów łazienkowych oraz kuchennych, więc wyczyść je na błysk. Na tym etapie możesz zrobić zdjęcia, których użyjesz w ogłoszeniu z ofertą nieruchomości w Internecie.

Napraw usterki

Osoby, które przychodzą na oglądanie mieszkania, robią to bardzo dokładnie. Jeśli znajdzie się jakaś usterka, może ona wywołać na nich negatywne wrażenie i ich zniechęcić. W końcu nikt nie chce kupować nieruchomości, która wymaga napraw od samego początku. Cieknący prysznic, niedziałający zamek w drzwiach czy zacinające się okno – gdy długo mieszkamy w danym miejscu, przyzwyczajamy się do nich, ale przyszli lokatorzy zwrócą na to uwagę. Jeśli chcesz szybko znaleźć kupców, pozbądź się wszystkich mankamentów oraz usterek. Dobrym pomysłem jest także odświeżenie ścian, jeśli te są brudne lub porysowane.

Zaaranżuj wnętrza

Mimo że przedmioty osobiste z mieszkania na sprzedaż powinno się wynieść, nie musi być ono puste, a wręcz nie powinno. W aranżacji wnętrza pomogą Ci np. specjaliści z biura nieruchomości TRUhome z Katowic. Wystarczy kilka drobiazgów takich jak rośliny doniczkowe, bukiet kwiatów, obrus, dywanik czy poduszki z ozdobnymi poszewkami. Dzięki temu wprowadzisz do wnętrza lepszy nastrój i zrobisz dobre wrażenie na potencjalnych kupcach.