czyszczenia kanalizacji metodą WUKO
11 stycznia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak przebiega czyszczenie metodą WUKO?

W instalacjach kanalizacyjnych z czasem gromadzą się osady. Jest kilka objawów sygnalizujących konieczność wyczyszczenia kanalizacji. Jeśli w pomieszczeniach sanitarnych unosi się nieprzyjemny zapach, może to oznaczać zator. Kolejnym znakiem jest cofanie się ścieków, które utrudniają korzystanie z toalety. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa czyszczenie kanalizacji metodą WUKO.

Jak działa czyszczenie wysokociśnieniowe WUKO?

Czyszczenie kanalizacji metodą WUKO polega na wykorzystaniu wody wtłaczanej pod wysokim ciśnieniem do instalacji. W ten sposób możliwe jest usunięcie osadów i zatorów bez użycia środków chemicznych, ograniczając przy tym niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Zanim dojdzie do czyszczenia wysokociśnieniowego, należy przeprowadzić inspekcję instalacji, aby wykryć ewentualne złogi i zatory. Po tym kroku możliwe jest wtłoczenie wody za pomocą wielofunkcyjnych głowic. Ciśnienie wody o mocy 200 barów, które zapewnia pompa w pojeździe asenizacyjnym, pozwala usunąć nie tylko złogi z nieczystości, ale także gałęzie drzew czy liście.  Według ekspertów z przedsiębiorstwa Transpol można w ten sposób wyczyścić i udrożnić:

  • instalację kanalizacyjną,
  • rury,
  • przykanaliki,
  • wypustki uliczne,
  • osadniki.

Zalety metody WUKO

Udrażnianie kanalizacji metodą ciśnieniową jest całkowicie bezpieczne. Pojazd asenizacyjny wyposażony jest w różne rozmiary węży i nasadek czyszczących, dzięki czemu wielkość rur czy zbiorników nie jest problemem. Zalety czyszczenia kanalizacji metodą WUKO to między innymi:

  • ekologiczna metoda czyszczenia – proces oczyszczania nie wymaga użycia środków żrących i chemicznych, dzięki czemu nie jest naruszone środowisko naturalne,
  • oszczędność – zastosowanie filtrów w zamkniętym obiegu minimalizuję ilość użytej wody,
  • bezpieczeństwo – WUKO nie uszkodzi konstrukcji instalacji kanalizacyjnej,
  • uniwersalność – metodę WUKO można stosować przy każdym rodzaju kanalizacji,
  • skuteczność – usuwa zatory, złogi i osady.

Jak dbać o kanalizację?

W miarę użytkowania w kanalizacji osadzają się nieczystości, które wpływają na drożność rur. Z czasem instalacja zaczyna źle funkcjonować, a nawet staje się niedrożna. Wpływa na to również konstrukcja kanalizacji oraz sposób użytkowania. Próby samodzielnego udrażniania rur za pomocą środków żrących lub przepychaczki, mogą skończyć się uszkodzeniem instalacji. Wykonanie profilaktycznie raz w roku czyszczenia kanalizacji metodą ciśnieniową WUKO pozwala zachować ją w dobrym stanie.

Od czasu do czasu warto zgłosić się do specjalistów, aby skorzystać z ich wsparcia w tym zakresie.