oprawione lustro w salonie
21 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak oprawić lustro w salonie?

Lustro w ramie oprócz dużej użyteczności stanowi także fascynujący element dekoracyjny. Pamiętasz, jak wyglądały sale balowe w królewskich pałacach? Były po prostu pokryte szkłem. Minęły stulecia, a dziś zamontowane w salonie lustro nie tylko zdobi, ale i odmienia przestrzeń w pomieszczeniu. Jakie są rodzaje luster idealnych do pokoju dziennego? W co powinny być oprawione? Sprawdź!

Dlaczego warto kupić lustro do salonu?

Jeśli salon wymaga poprawy oświetlenia, możesz to osiągnąć za pomocą dekoracyjnych luster. Można je ustawić pod takim kątem, aby rozproszone przez nie światło oświetlało wszystkie ciemne zakamarki przestrzeni i tchnęło tym samym we wnętrze pomieszczenia nowe kolory życia.

Dzięki nim doświetlisz przestrzeń i możesz również „wpuścić” do wnętrza krajobraz zza okien. Powieszone w dobrym miejscu lustro w ramie odbije to, co przed nim, a więc np. zadbany ogród lub potężne drzewa. Poza tym optycznie powiększy małe wnętrze.

Obecność lustra w salonie daje poczucie bezpieczeństwa, gdyż pozwala kontrolować części pomieszczenia bezpośrednio niedostępne dla obserwacji. Będziesz np. świadomy tego, co dzieje się za Twoimi plecami.

Jaka rama pasuje do lustra w salonie?

Odpowiednie dobranie ramy lustra do salonu wymaga określenia przede wszystkim stylu, jaki ma Twój pokój. Dzięki temu będziesz mógł wybrać rodzaj ramy lustra. Czy ma być rzeźbiona, w neutralnych tonacjach, vintage, szeroka, cienka? Jeśli wnętrze jest urządzone w klasycznym stylu, lepiej zdecydować się na lustra w ramie w odcieniach złota i srebra. Te z wyrazistymi wzorami podkreślają ich wyrafinowany charakter.

Z kolei do pomieszczeń o nowoczesnym stylu polecane są ramy o jednolitych wzorach w ciemnych kolorach. W ten sposób uzyskasz wizualną harmonię, a lustro będzie idealnie pasować do pozostałych elementów wystroju. Pięknym i bardzo modnym ostatnio detalem dekoracyjnym w salonie są szklane tafle w okrągłej, grubej ramie. Pasują zarówno do stylu glamour, jak i klasycznych wnętrz.

Co ważne, jeśli chcesz odmienić wygląd swojego salonu, nie musisz kupować od razu nowego lustra. Jeśli już masz takie, w którym chcesz wymienić ramę, możesz oddać je do takich miejsc jak Pracownia Oprawy Obrazów w Poznaniu. Tam fachowcy, którzy zajmują się ich oprawianiem, pomogą Ci dopasować odpowiednią formę ramy.

Zatroszcz się o ożywienie ścian i uwzględnij w pomieszczeniach obecność lustra w ramie. To naprawdę oryginalne rozwiązanie projektowe, które uszlachetnia pomieszczenie, nadaje mu przestrzeń, elegancję i lekkość.