świece zapachowe
3 kwietnia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak naturalne świece zapachowe mogą wpływać na nasze samopoczucie?

Świeczki są niezastąpione w wielu sytuacjach – pozwalają np. podkreślić uroczysty charakter ważnych wydarzeń, stworzyć przytulną atmosferę wieczorami czy “domowe SPA” we własnej łazience. Wyjątkowym produktem tego typu są naturalne, ręcznie robione zapachowe świece sojowe. Przeczytaj o ich zaletach i właściwościach.

​​Czym są świece naturalne i jak się je produkuje?

Ręcznie wykonywane świece sojowe to doskonała alternatywa dla taśmowo produkowanych świec parafinowych, zawierających sztuczne środki zapachowe. Jak wskazuje nazwa, świece sojowe wytwarza się na bazie naturalnego, roślinnego składnika – wosku sojowego. Dodatkowo, bawełniany knot pozwala na równomierne spalanie wosku i nie wydziela szkodliwych substancji. Wersje zapachowe takich świec zawierają naturalne olejki zapachowe działające odprężająco, a nawet leczniczo (aromaterapia). Całość zamknięta jest w ekologicznym, szklanym opakowaniu. Potwierdzeniem tego, że jest to produkt bezpieczny dla zdrowia i środowiska jest możliwość jego samodzielnego wykonania w swoim domowym zaciszu. Ręcznie robione naturalne świece sojowe można nabyć w rodzinnej firmie kosmetycznej VEROFORNATURE z Olsztyna.

Zalety naturalnych świec sojowych

Podczas zakupów zwykle kierujemy się ceną, dostępnością produktu i rozpoznawalnością marki. Niestety, jest to prosta droga do nabycia towaru wątpliwej jakości. Tymczasem czytanie składów kosmetyków i innych artykułów pozwala dokonywać wyborów bardziej świadomie, z korzyścią dla naszego zdrowia. Podobnie jest z ekologicznymi świecami sojowymi, o których można powiedzieć, że są towarem luksusowym. Nie znajdziemy ich we wszystkich drogeriach, ponieważ nie są produkowane masowo. Producenci ręcznie robionych naturalnych świec zwracają szczególną uwagę na odpowiedni skład, zawartość najwyższej jakości półproduktów czy opakowania nadające się do recyklingu.

Pachnące świece i aromaterapia 

O tym, że aromaterapia poprawia nastrój, wiadomo nie od dziś. W końcu wszyscy lubimy otaczać się pięknymi zapachami. Dlatego właśnie inwestujemy np. w perfumy i odświeżacze do wnętrz. Aromaterapia to jednak znacznie więcej niż tylko przyjemna woń. Wielokrotnie dowiedziono, że naturalne olejki zapachowe mają działanie terapeutyczne. Dzięki nim możemy zredukować stres i napięcie, które towarzyszą nam praktycznie każdego dnia. Odpowiedni relaks zmniejsza ryzyko wielu chorób i sprawia, że czujemy się bardziej szczęśliwi. Naturalne świece zapachowe to przyjemność, na którą może sobie pozwolić każdy w swoim domu i nie tylko. Sprawdzą się także w salonach kosmetycznych, a nawet w biurach.