szklana balustrada
25 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak kreatywnie wykorzystać szkło we wnętrzach?

Szkło we wnętrzach to element doskonale wpisujący się w nowoczesne aranżacje. Panele ze szkła laminowanego mogą z powodzeniem zastąpić płytki ceramiczne w kuchni i łazience, a bezpieczne szyby mogą pełnić funkcję nowoczesnych drzwi wewnętrznych. Ze szkła można także wykonać blat kuchenny, schody oraz balustrady. Szkło jest przyjemnym materiałem do dekorowania i formowania, co daje nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.

Sposoby na szklane aranżacje

Najpopularniejszym sposobem wykorzystania szkła do aranżacji wnętrza są panele szklane, które najczęściej montuje się pomiędzy szafkami kuchennymi lub w łazience w formie dodatkowego zdobienia. Szkło jest odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu, a dzięki swoim właściwościom podnosi estetykę wnętrza. Nie wymaga specjalistycznych preparatów oraz doskonale chroni ścianę przed mokrymi i tłustymi zabrudzeniami. Laminowane panele ścienne mogą być monolityczne lub wielokolorowe, a także posiadać realistyczne nadruki, co przekłada się na ogromne możliwości aranżacyjne.

W domach z poddaszem coraz większy nacisk kładziony jest na ekspozycję schodów. Balustrada wykonana z tafli szkła bezpiecznego znacznie podnosi komfort korzystania z klatki schodowej oraz wpływa na stylistykę wnętrza. Szklana barierka doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje. Szyby na balustrady są odporne na stłuczenia i mogą być laminowane lub hartowane. Specjaliści z firmy Glass Market podkreślają, że nie bez znaczenia jest klasa bezpieczeństwa szyby. Aby tafla szkła odpowiadała normom, musi spełniać wymagania klasy 3(B), do której zalicza się szkło laminowane, zbrojone, polerowane i wzmacniane chemicznie.

Innym sposobem na wykorzystanie szkła we wnętrzach jest montaż szklanych drzwi przesuwnych do szafy, na których można nanieść dowolny dekor. Szklane mogą być także drzwi wejściowe do budynków oraz drzwiczki do szafek. Aby optycznie powiększyć wnętrze, można wykonać aranżację z lustrem, które może zajmować całą ścianę lub dzielić przestrzeń na strefy.

Dlaczego warto stosować szkło we wnętrzach?

Szkło jest chętnie używane do aranżacji wnętrz, ponieważ jest łatwe w utrzymaniu czystości i nie reaguje na używane do sprzątania detergenty. Duże przeszklenia wewnątrz pomieszczeń pomagają otworzyć przestrzeń, a drzwi wewnętrzne ze szkła matowego pozwalają na optymalne doświetlenie budynku. Szkło jest przyjemnym do obróbki materiałem, na tafli szkła można wykonać grawerowany dekor oraz przyciąć ją do potrzebnych wymiarów.