przechowywanie szpilek i igieł do szycia
23 grudnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak efektywnie przechowywać szpilki i igły do szycia?

Każdy zakład krawiecki czy pracownia szwalnicza powinna dbać o porządek. W pomieszczeniu, w którym wszystko ma swoje określone miejsce, praca przebiega dużo sprawniej i efektywniej. Szczególnie w sytuacji, gdy używane są drobne artykuły, takie jak szpilki i igły do szycia, które mogą się bardzo łatwo zgubić lub wysypać. Jak zatem efektywnie je przechowywać, by były zawsze pod ręką, a jednocześnie się nie rozsypywały? Odpowiadamy.

Sposoby przechowywania szpilek i igieł do szycia

Aby efektywnie przechowywać szpilki i igły do szycia, nie wystarczy wrzucić ich do jakiegokolwiek pudełeczka. Jeśli znajdzie się ich w nim zbyt wiele, odnalezienie tej, której akurat potrzebujesz, może okazać się nie tylko mozolne i frustrujące, ale też bolesne dla Twoich palców, które będą mocno pokłute. Akcesoria szwalnicze, takie jak pojemniki na igły i organizery na przybory do szycia powinny być praktyczne, a także zapewniać szybki oraz bezpieczny dostęp do wszystkich niezbędnych artykułów, co w dużej mierze usprawni oraz ułatwi codzienną pracę.

Igielnik w postaci miękkiej poduszeczki

Jedną z najczęściej spotykanych metod organizacji szpilek i igieł do szycia jest wykorzystanie igielnika będącego miękką poduszeczką wypełnioną watą lub innym materiałem. Zapewnia on wygodny i szybki dostęp do wybranych igieł lub szpilek, a także niweluje ryzyko ukłucia się ich końcówkami, które są zabezpieczone we wnętrzu poduszeczki. Dzięki temu wszystkie szpilki będą w jednym miejscu.

W asortymencie sklepów i hurtowni krawieckich, takich jak Hillob, można znaleźć wiele praktycznych artykułów, które znajdą swoje zastosowanie zarówno w przypadku dużych zakładów szyjących odzież, jak i domowych pracowni. W przypadku igieł do szycia dobrym pomysłem będą także podłużne pojemniki ze zdejmowaną główką. Tym sposobem z łatwością posegregujesz igły według ich rozmiaru i możesz mieć pod ręką akurat te, których potrzebujesz do pracy.

Magnetyczne pudełko na igły i szpilki

Obecnie dużą popularność zyskują także magnetyczne pudełka lub podstawki na igły i szpilki. Mocny magnes sprawia, że metalowe elementy trwale się na nim trzymają, nie spadają ani nie rozsypują się, co pozwala zachować porządek w miejscu pracy. Co więcej, przy jego pomocy można z łatwością i bardzo szybko pozbierać rozsypane na podłodze czy stole szpilki oraz igły. Często podstawki mają wbudowane pudełeczko, aby jedynie te artykuły, których obecnie używasz, były na wierzchu, a reszta czekała bezpiecznie schowana.