Rolety dzień noc
18 stycznia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jak działają rolety dzień noc?

Najbardziej funkcjonalnym, łatwym w obsłudze i jednocześnie niezwykle dekoracyjnym dodatkiem do okien są rolety dzień noc. Są znakomitym rozwiązaniem we wszystkich budynkach, nawet w bardzo przeszklonych. Dzięki nim masz bez przerwy kontrolę nad dopływem światła. Zapewniają prywatność o każdej porze, chronią przed słońcem i upałami, doświetlają maksymalnie pomieszczenia… i to nie wszystko! Poznaj więc zasady ich działania.

Rolety dzień noc – jak działają?

Te rolety mają bardzo charakterystyczną budowę. Są wykonane ze specjalnych prześwitujących i zaciemniających pasów, które pokrywa tkanina materiałowa. Są one ułożone w naprzemienny sposób, a odległość między kolejnymi wynosi zazwyczaj do 5 cm. Dzięki tej specyficznej konstrukcji możesz regulować stopień zaciemnienia wnętrza w dowolnej chwili.

Poza tym, rolety dzień noc, są doskonałym rozwiązaniem w każdym obiekcie. Mieszkania, hotele, sklepy, firmy, biurowce, salony różnego typu… swoje zastosowanie odnajdą wszędzie. Ich obsługa również jest bardzo prosta, gdyż wystarczy pociągnąć za łańcuszek. Wraz z poruszaniem się płótna, będą się także przemieszczały paski.

Jeśli chcesz, by w dzień pomieszczenia były jak najlepiej oświetlone, wystarczy, że ustawisz roletę tak, by paski nachodziły na siebie. W nocy zaś lub podczas największych upałów rolety dzień noc ustawia się tak, by pasy były ułożone naprzemiennie. Sprawia to, że okno jest szczelnie zasłonięte.

Konstrukcja tych osłon jest bardzo poręczna, gdyż możesz w dowolny sposób regulować dopływ promieni słonecznych. Rolety dzień noc podnosisz w całości lub zatrzymujesz w wybranej pozycji – odsłaniając fragmenty okna.

Trzeba powiedzieć też o ich ważnej zalecie, która bywa decydująca podczas zakupu. Rolety tego typu są niezwykle ozdobne. Dzięki nim nie musisz już inwestować w inne dekoracje, takie jak np. firany i zasłony. Efektownie wpasowują się w każdą aranżację, zarówno nowoczesną, jak i tradycyjną. Bogata kolorystyka i wzornictwo umożliwiają dopasowanie rolet dzień noc do indywidualnych preferencji.

Rodzaje rolet dzień noc

Aspekty wizualne są bardzo ważne, gdyż od razu przykuwają wzrok. Jednak trzeba pamiętać jeszcze o wyborze odpowiedniego rodzaju rolet dzień noc. Na rynku są dostępne zazwyczaj w trzech głównych wersjach: w kasecie, klasycznej i mini.

Rolety dzień noc klasyczne, są montowane z reguły do ściany lub sufitu. Jak mówi specjalista z firmy ATL z Łodzi, świetnie się odnajdą w większych pokojach albo przy okiennicach z niestandardowymi listwami. Takie rolety są nowoczesne i okazałe. Alternatywą może być wersja mini, którą montuje się za pomocą specjalnych, bezinwazyjnych uchwytów zaczepianych na ramę okienną. Dzięki temu rolety są solidnie umocowane, ponadto dopasujesz je do każdego typu okna.

Niektórzy stawiają na rolety w kasecie, gdzie tkanina jest umieszczona właśnie w niej. Zabezpiecza to dodatkowo materiał przed kurzem i zapewnia ścisłe przyleganie rolety do okna. Poza tym ich wygląd jest oryginalny i można go z łatwością dopasować do każdego wystroju. Takie rolety również montowane są do okna za pomocą uchwytów bezinwazyjnych lub na stałe do listwy montażowej.

Jeśli więc chcesz postawić na nietuzinkowe rozwiązania w swoim domu lub firmie, wybierz nowoczesne i funkcjonalne rolety dzień noc.