taśma LED
7 listopada 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak działają programowalne taśmy LED?

Taśmy LED to obecnie wyjątkowo popularne produkty sklepów z oświetleniem. Wynika to między innymi z faktu, że poza standardowymi wariantami użytkownicy – zarówno prywatni, jak i komercyjni, mają do wyboru ich alternatywę, czyli programowalne taśmy LED. W dzisiejszym tekście opowiemy o tym, co powoduje rosnące zainteresowane adresowalnymi taśmami i na czym tak właściwie polega ich działanie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem.

Z czego wynika rosnąca popularność programowalnych taśm LED?

Taśmy LED programowalne cyfrowe to produkty przeznaczone do specjalistycznego zastosowania, ale nie tylko. Także osoby prywatne, które mają odpowiednią wiedzę na temat sposobu ich montażu, z powodzeniem mogą z nich korzystać. Dzięki tym wyjątkowym produktom możliwe jest uzyskanie aranżacji, które niewątpliwie zrobią wrażenie na każdym odbiorcy. Z ich pomocą można osiągnąć efektowne wizualizacje świetlne i dźwiękowe. Co ważne, taśmy LED programowalne cyfrowe pełnią nie tylko funkcję praktyczną w postaci oświetlenia danego pomieszczenia lub jedynie wybranego obiektu. Poza tym pełnią funkcję estetyczną.

Wyjątkowość programowalnych taśm LED polega na tym, że umożliwiają one sterowanie każdą z diod w indywidualny sposób. Jak twierdzą przedstawiciele sklepów z oświetleniem, takich jak sklep internetowy Elektro-Led, dzięki możliwości manipulowania pracą diod z powodzeniem można uzyskać szeroką perspektywę wskazującą na działania ograniczone jedynie wyobraźnią projektanta. Opisywane przez nas produkty pozwalają na niemal dowolne sterowanie diodami w zakresie:

  • efektów świetlnych,
  • kolorów świecenia,
  • trybów świecenia,
  • jasności świecenia.

Co ważne, programowalne taśmy LED mogą być swobodnie włączane i wyłączane za pomocą bezprzewodowego pilota lub sterownika naściennego. To jednak nie koniec ich zalet. Do głównych walorów tych nowoczesnych taśm należy też możliwość jednoczesnego świecenia na całym odcinku w wielu kolorach.

Na czym polega działanie programowalnych taśm LED?

Taśmy LED programowalne wyposażone są w trzy żyły: dwie zasilające i jedną sterującą. Za pomocą sterownika sygnał jest wysyłany do taśmy, po czym dochodzi do odpowiedniej zmiany koloru w zaplanowanym harmonogramie. W zależności od modelu barwy widniejące na diodach mogą zmieniać się co diodę, co trzy diody lub co 6 diod. Warto przy tym dodać, że w odniesieniu do sposobu funkcjonowania nowoczesnych taśm LED programowalnych także sposób ich montażu nie jest skomplikowany – o ile ma się podstawą wiedzę na ten temat.