kołdra przeciwalergiczna
22 lutego 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Jak działają i z czego są wytwarzane kołdry przeciwalergiczne?

Kołdry są jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej sypialni. Od ich jakości zależy komfort snu nas i naszych bliskich. Sprawa jest jeszcze bardzie poważna, gdy jesteśmy alergikami. W takiej sytuacji wybór odpowiedniej kołdry staje się sprawą priorytetową również dla naszego zdrowia.

Ciężkie życie alergika

Alergicy bardziej niż inni narażeni są na szkodliwe działanie niektórych wyrobów, a także kurzu czy roztoczy. W kontakcie z nimi pojawiają się u nich takie nieprzyjemne objawy, jak kichanie, łzawienie oczy, wysypka czy katar. Również nieodpowiednio dobrana kołdra może być źródłem problemów dla osoby dotkniętej alergią. Materiał, z którego jest ona wykonana np. wełna może uczulać, ale najgroźniejsze dla alergików są zawsze roztocza, a właściwie ich odchody. Pościel jest dla tych małych żyjątek wymarzonym środowiskiem do egzystencji, mają tu zapewnione ciepło i wilgoć, a do tego pożywienie, gdyż roztocza żywią się naszym złuszczonym naskórkiem.

Jak działają kołdry antyalergiczne?

Doskonałą alternatywą dla alergików jest pościel antyalergiczna. Można tu wybrać taką tkaninę, o której wiemy, że nas nie uczula. Są również specjalne rodzaje pościeli dla osób uczulonych na roztocza. Jak zauważa nasz rozmówca z firmy DekoriaStyl, dobra pościel antyalergiczna zapewni każdemu zdrowy, spokojny sen. Kołdry te produkowane są z myślą również o osobach uczulonych na pierze i inne wyroby wykorzystywane do produkcji tradycyjnych kołder. Warto również zwrócić uwagę na najwyższą jakość wybieranego produktu, tak by można było go prać nawet w wysokiej temperaturze, przy zachowaniu miękkości i sprężystości. Bowiem częste pranie pościeli w temperaturze minimum 60oC to najlepszy sposób na wyeliminowanie z niej drobnoustrojów. Niektóre modele pościeli dostępne w sklepach są dodatkowo nasączone preparatem zwalczającym roztocza, można taki środek również zakupić oddzielnie i samodzielnie zabezpieczyć miejsce snu przed niechcianymi intruzami. Warto zwrócić uwagę na to, by pościel była lekka i przewiewna, tak byśmy niepotrzebnie i niezdrowo nie pocili się w czasie snu. Dobra pościel antyalergiczna pozwala ludzkiemu ciału swobodnie oddychać, a do tego zapobiega osadzaniu się kurzu. Warto też wiedzieć, że nie musimy wierzyć sprzedawcy na słowo, że dana pościel jest antyalergiczna i możemy poprosić o stosowny certyfikat.

Kołdra antyalergiczna to dobre rozwiązanie nie tylko dla alergików. Warto zainwestować w swoje zdrowie i komfort snu – ten wydatek z pewnością nam się szybko zwróci! Warto wybrać taką pościel również jako wyposażenie hoteli czy pensjonatów – dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasi goście wyśpią się zdrowo i miło będą wspominać noc spędzoną w tym miejscu.