rolety dzień noc
8 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak działa roleta dzień noc?

Rolety to doskonały sposób na osłonięcie się przed wzrokiem sąsiadów czy osób poruszających się po chodnikach. Niekiedy służą one też do przysłaniania okien, przez które wpadają promienie słoneczne. Zazwyczaj klasyczne modele powodują jednak dość mocne przyciemnienie, pożądane głównie w godzinach wieczornych. Z tego powodu powstały również specjalne rolety dzień-noc, pozwalające na stosowanie niezależnie od godziny. Jak działają?

Budowa rolet dzień-noc 

Rolety dzień-noc są zbudowane z zupełnie innej tkaniny niż w przypadku klasycznych modeli. Są to dwa rodzaje materiału – jeden z nich przepuszcza światło, a drugi nie. To właśnie dlatego rolety te mogą zapewnić osłonięcie przed wzrokiem niepożądanych osób, a jednocześnie dopuścić do wnętrza promienie słoneczne.

Rolety dzień-noc mogą być wyposażone w różne mechanizmy, choć najczęściej jest to sznureczek występujący także w przypadku klasycznych modeli. Służy on jednak nie do rozwijania rolety, a do manewrowania poszczególnymi pasami tkaniny. Z wykorzystaniem sznurka można ustawić materiał tak, by na siebie nachodził, pozwalając na dostęp światła do pomieszczenia. Nocą natomiast dobrym pomysłem jest ustawienie pasów naprzemiennie. Rolety da się podnieść całkowicie, jednak w przypadku tego typu produktów zwykle jest to niepotrzebne. Jeśli chcesz zapewnić pełen dopływ światła do pomieszczenia, wystarczy odpowiednio ustawić pasy tkaniny.

Rolety dzień-noc znajdziesz m.in. w asortymencie firmy Never z Zielonej Góry. Są to bardzo stylowe elementy wyposażenia wnętrz, które odpowiednio dobrane mogą z powodzeniem dopełnić każdą aranżację.

Gdzie sprawdzą się rolety dzień-noc? 

Rolety dzień-noc są najczęściej wykorzystywane w pomieszczeniach, w których w dzień potrzebny jest dopływ światła, a po zmroku wciąż przebywają ludzie chcący ukryć się przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Z tego powodu jest to popularne rozwiązanie do salonów, kuchni, aneksów, a niekiedy także sypialni. Takie rolety sprawdzają się doskonale nie tylko w domach czy mieszkaniach. To świetne miejsce także do biur czy lokali usługowych. Pozwalają one na zapewnienie większej kameralności, jednocześnie nie rezygnując z naturalnego światła słonecznego.

Rolety dzień-noc są dostępne w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych. Dzięki temu mogą być prawdziwym dodatkiem do aranżacji danego pomieszczenia, a nie tylko funkcjonalnym rozwiązaniem.