20 marca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobrze przygotować się do przeprowadzki?

Dzień przeprowadzki zbliża się wielkimi krokami, a ty nadal nie wiesz, od czego zacząć pakowanie? Przeraża cię konieczność przewiezienia tak wielu rzeczy, w tym dużych mebli, w inne miejsce? Pudła na książki i ubrania wciąż stoją puste? W takim razie musisz sporządzić dobry plan działania i wziąć się do dzieła. Poniżej podpowiadamy, jak sprawnie i bez stresu zorganizować przeprowadzkę.

Zacznij od zrobienia porządków

Uporządkowanie starego mieszkania czy biura to najlepszy patent na rozpoczęcie przeprowadzki. W ten sposób pozbędziesz się mnóstwa rzeczy, które tak naprawdę nie są ci potrzebne. Oddaj lub wyrzuć nienoszoną odzież, pozbądź się nieprzydatnych gadżetów i raz na zawsze rozstań się rzeczami, których od dłuższego czasu nie używasz. Dzięki temu ograniczysz liczbę przedmiotów zabieranych do nowego mieszkania – w praktyce oznacza to mniejszą ilość kartonów do przewiezienia i ich sprawniejszy transport.

Zaopatrz się w akcesoria niezbędne do pakowania

Musisz zatroszczyć się o to, aby nie zabrakło ci niezbędnych materiałów do pakowania książek, ubrań czy elektroniki. Zaopatrz się w:

  • kartony – możesz je oczywiście kupić, ale dobrym pomysłem jest rozpocząć ich zbieranie nieco wcześniej – nie wyrzucaj pudeł po przesyłkach, butach czy większym sprzęcie AGD. Takie kartony świetnie sprawdzą się podczas przeprowadzki;
  • taśmę klejącą – kup przynajmniej kilka rolek;
  • nożyczki;
  • styropian i folię bąbelkową – sprawdzą się jako wypełnienie kartonów oraz zabezpieczenie dla delikatnych naczyń i szkła.

Zadbaj o transport

Przewożenie mebli, sprzętu AGD czy telewizora to wyzwanie, jeżeli ma się do dyspozycji jedynie samochód osobowy. Dlatego zdecydowanie lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. Bezpiecznie dostarczą oni cały twój dobytek do nowego domu lub mieszkania oraz wniosą wszystkie rzeczy we wskazane miejsce. Szybko przekonasz się, że pomoc fachowców jest w tej kwestii bezcenna. Takie usługi świadczy firma Połeć.

Pracownicy firmy mogą kompleksowo zająć się twoją przeprowadzką. Nie tylko zapewnią transport, ale także pomogą podczas pakowania.

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę

Pakowanie całego swojego dobytku to proces, który wymaga czasu i starannego zaplanowania. Dlatego zorganizuj wszystko odpowiednio wcześniej. Już kilka tygodni przed godziną zero zadzwoń do firmy przeprowadzkowej i zacznij porządkować swoje rzeczy. Poproś też o wsparcie rodzinę, znajomych oraz uprzedź ich wcześniej, w jakim terminie będziesz potrzebował ich pomocy. Dzięki temu przeprowadzka przestanie kojarzyć ci się z koszmarem, przebiegnie sprawnie i szybko.