Zasłona prysznicowa
12 kwietnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobrać zasłony do kabiny prysznicowej?

Orzeźwiający prysznic lub gorąca kąpiel są czymś, na co wiele osób czeka przez cały ciężki dzień. Urok tych czynności może jednak szybko prysnąć, gdy okaże się, że cała łazienka jest zalana. Powodem może być nieszczelność kabiny, ale też źle dobrane zasłony. Zadaniem kąpieli i prysznica jest również relaks, dlatego warto zadbać, aby dodatki do nich były eleganckie i estetyczne. Doradzamy, jakie kryteria powinno się wziąć pod uwagę podczas wyboru idealnych zasłon prysznicowych.

Jak powinna wyglądać zasłona do kabiny prysznicowej?

Zasłony do kabiny prysznicowej dostępne na rynku występują w nieograniczonych kolorach i wzorach. Ich dobór zależy od osobistych preferencji użytkownika, ale też właściwości pomieszczenia. Jeśli jest dość ciasne, warto zdecydować się na jasny produkt, który go dodatkowo nie obciąży. Z drugiej strony, ciemne tonacje dają niepowtarzalne wyciszenie umysłu.

Specjaliści ze sklepu internetowego Art– Zasłony.pl przekonują: Zasłona prysznicowa powinna współgrać z aranżacją pomieszczenia. Ciekawym pomysłem są produkty z oryginalnymi grafikami, przedstawiającymi kwiaty, zwierzęta, a nawet panoramy miast.

Jeśli zasłona ma być wyłącznie ochroną przed wyciekaniem wody, można wybrać produkt przezroczysty. Popularne są też zasłony w jednym kolorze. Dzięki nim pomieszczenie będzie stonowane. Warto też zainwestować w kilka, różnych produktów, które można zmieniać w zależności od pory roku czy samopoczucia.

Z jakich materiałów są produkowane zasłony prysznicowe?

Surowiec, z którego jest wykonana zasłona, musi być całkowicie nieprzemakalny. Najbardziej popularne są więc produkty z PCV, czyli polichlorku winylu. Zasłony do kabin prysznicowych z tego materiału są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i wysokie temperatury. Ich dużą zaletą jest też niska cena. Coraz częściej wybierane są jednak zasłony tekstylne, produkowane z poliestru. Wyróżnia je możliwość prania w pralce. Dzięki temu zabrudzonej zasłony nie trzeba wymieniać na nową. Poliester nie przykleja się do ciała, jest też bardzo trwały.

Sposoby na zawieszenie zasłon do kabiny

Aby zawiesić zasłonę do kabiny prysznicowej, konieczny jest zakup specjalnego drążka. Na rynku dostępne są wersje kątowe, półokrągłe i rozprężne. Wybór jest uzależniony od kształtu kabiny prysznicowej. Jednym ze sposobów na zawieszenie zasłony są kółka, które często trzeba osobno dokupić.

Łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem są przelotki, czyli otwory w tkaninie zasłony. Nadziewa się je na drążek. Otwory są otoczone metalowym lub plastikowym tworzywem, dzięki czemu materiał nie uszkodzi się podczas montażu.