10 lutego 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobrać uchwyty do mebli dziecięcych?

Wybór uchwytów meblowych jest ważny zarówno w przypadku projektowania zabudowy pokoju dziecinnego, jak i metamorfozy wnętrza, która będzie uwzględniała jedynie niewielkie i niewymagające dużych nakładów finansowych zmiany kosmetyczne. Ciekawe uchwyty dodadzą nowym meblom charakteru; nieco opatrzone już meble staną się dzięki nim na nowo ozdobą, która sprawi, że pokój dziecięcy będzie zachwycał nietypową aranżacją.

Na co zwrócić uwagę decydując się na szybką metamorfozę przy pomocy uchwytów?

Wymiana uchwytów meblowych to najprostszy i najtańszy sposób na metamorfozę nie tylko mebli w pokoju dziecięcym. Jak je prawidłowo dobrać? Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na:

  • materiał, z którego zostały wykonane (metal, szło, aluminium, porcelana, akryl),
  • jakość wykonania,
  • kolorystykę,
  • trwałość,
  • wzornictwo dopasowane do stylistyki mebli i pomieszczenia,
  • rodzaj uchwytów, które wcześniej były zamontowane w meblach.

Uchwyty meblowe do pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim trwałe i dobrze wykonane. Muszą też zostać dobrane względem wieku dziecka – w przypadku ruchliwych kilkulatków lepiej zrezygnować z uchwytów meblowych o ostrych krawędziach, o które dziecko może się zranić w czasie zabawy.

Wybór uchwytów meblowych nie musi być trudny. Zanim dokonamy zakupów, trzeba przede wszystkim pamiętać o dopasowaniu ich do stylu mebli oraz kolorystyki pokoju. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór uchwytów meblowych np. gałek w żywej kolorystyce, która uatrakcyjni wystrój pokoju dziecka. Dla małych dzieci można wybrać uchwyty w nietypowych kształtach, które pozwolą stworzyć bajkową, przytulną atmosferę w pokoju malucha. W pokoju nastolatków lepiej zamontować uchwyty w nowoczesnym wzornictwie, które będą zgodne z gustem dorastającego dziecka. Kluczowa jest jakość akcesoriów meblowych, dlatego warto korzystać z oferty doświadczonych sprzedawców, którą cechuje nie tylko duży wybór produktów, ale także najwyższa jakość ich wykonania – wyjaśnia ekspert z firmy MWM AKCESORIA MEBLOWE z Gdyni.

O czym pamiętać, wybierając uchwyty podczas projektowania mebli na zamówienie?

Coraz częściej stawiamy na indywidualne rozwiązania i zamiast kupować gotowe zestawy mebli, zlecamy ich wykonanie profesjonalistom. W ten sposób można optymalnie zagospodarować każdą przestrzeń i dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Jednym z etapów projektowania zabudowy jest wybór uchwytów meblowych. Powinny one być dopasowane do pokoju dziecka zarówno pod względem stylu, jak i budowy, aby np. przedszkolak nie miał problemów z samodzielnym otwieraniem szafek lub szuflad. Doskonałym wyborem są kolorowe uchwyty meblowe, które idealnie komponują się zarówno z meblami w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Kidy dziecko podrośnie, możemy wymienić je na bardziej „dorosłe” i dopasowane do jego zmieniającego się gustu.