domowa biblioteczka
15 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobrać regały do domowej biblioteczki?

Jeśli lubisz czytać, pomyśl nad regałami na książki do domowej biblioteki, w której można w dobrym stylu przechowywać wydawnicze kolekcje. Wierz lub nie, ale tworzenie biblioteki nie wymaga tak dużo miejsca, jak myślisz. Możesz dostosować wielkość regałów do aranżacji wnętrza i stworzyć np. w salonie przytulny kącik do czytania. Sprawdź jak dobrać odpowiednie półki do domowej biblioteczki.

Funkcjonalne i solidne meble do domowej biblioteczki

Wybierając regały do domowej biblioteczki, musisz się zastanowić, na jakiej półce ma się znajdować kolekcja książek. Czy wolisz duży regał z drzwiczkami, czy kilka mniejszych półek? Coś niedrogiego i czysto funkcjonalnego? Czy też powinien być szykowny i estetyczny?

Domowa biblioteczka rośnie przez całe Twoje życie, dlatego tak ważne jest zastosowanie systemu półek, który można rozbudowywać i dostosowywać do swoich potrzeb. Najlepszym rozwiązaniem są regały na książki na wymiar, które można dopasować pod względem rozmiaru i wyglądu do każdego wnętrza i zawartości biblioteki.

Szczególny urok dają regały wykonane z litego drewna, ponieważ są solidne, emanują ciepłem typowym dla drewna i zapewniają szczególnie przyjemny kącik podczas czytania. Na fotelu lub kanapie ustawionej przy regale na książki można spędzać spokojne godziny na czytaniu.

Regały na książki na wymiar

Meble biblioteczne zrobione na miarę pasują do wszystkich typów domowych bibliotek, bez względu na to, jak duże lub małe są przestrzenie, w których mają zostać złożone. Często mniejszy kącik do czytania można stworzyć w dotąd nieużywanym miejscu. Robione na wymiar regały na książki nadają się jako przegrody pokojowe lub zagospodarowanie przestrzeni pod skośnymi sufitami.

Warto wkroczyć w XXI wiek i skorzystać z praktycznego konfiguratora mebli online Ewodd.com, by zaprojektować wymarzoną, unikalną biblioteczkę. Takie planowanie wyglądu regału na książki jest bardzo łatwe i w mgnieniu oka pozwala zwizualizować solidny mebel biblioteczny dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jeśli masz wystarczająco dużo przestrzeni, aby umieścić wszystkie swoje książki w jednym miejscu, możesz wykorzystać całą wysokość pokoju. Idealnym rozwiązaniem są tutaj regały sięgające od podłogi do sufitu. Bardzo praktyczne mogą być również meble biblioteczne pod okno lub półki wiszące ze wspornikami. Dlatego sprawdzaj i wykorzystuj nawet najmniejsze obszary pod kątem ich przydatności w domowej biblioteczce.

Pamiętaj też, że półki w Twojej bibliotece mogą współistnieć z kilkoma szufladami, których dodanie do mebli może okazać się bardzo praktyczne. Warto podczas projektowania pomyśleć także np. o pamiątkach zgromadzonych podczas wycieczek, bo regały nie muszą być przeznaczone tylko na książki.