Okładzina ścienna do łazienki
3 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobrać okładzinę do łazienki? 

Ściany w łazience powinny być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci i innych szkodliwych czynników. Właściciele domów i mieszkań najczęściej stawiają na klasyczne kafelki, ale istnieje także alternatywa dla tego rozwiązania, czyli okładzina ścienna. Na rynku znaleźć można taki produkt w wielu odsłonach. Jak dopasować go do wyposażenia konkretnego pomieszczenia? Czym się kierować?

Jak dobrać okładzinę idealną do Twojej łazienki? 

Okładzina do łazienki powinna być przede wszystkim dopasowana do stylistyki danego wnętrza. W klasycznych aranżacjach raczej nie sprawdzą się minimalistyczne, białe modele. W nowoczesnych pomieszczeniach można natomiast postawić zarówno na okładzinę jednolitą, jak i wzorzystą, przełamującą spokojną aranżację wnętrza. Jeśli planujesz wyposażyć łazienkę w stylu industrialnym, strzałem w dziesiątkę są produkty imitujące cegłę. Znaczenie ma także kolor, dopasowany do stylistyki, mebli i dodatków w pomieszczeniu.

Okładzina ścienna do łazienki musi być spójna z pozostałymi elementami wchodzącymi w skład wyposażenia danego wnętrza. Jeśli więc pojawia się w nim drewno, dobrze sprawdzą się produkty imitujące ten materiał, z zachowaniem odpowiedniego odcienia. W przypadku jasnych, monochromatycznych wnętrz warto natomiast postawić na przełamanie faktury. Wówczas świetnym wyborem jest okładzina ścienna PCV przypominająca prostokątne kafle. Takie produkty znajdziesz m.in. w sklepie internetowym Eurodeco.

Jakość okładziny do łazienki 

Znaczenie ma nie tylko wygląd okładziny, lecz także jej jakość wykonania. Taki materiał powinien być odpowiednio trwały, by zapewniać swobodne korzystanie przez długie lata. Warto więc wybierać produkty wysokiej jakości, a także postawić na ich profesjonalny montaż. W przypadku okładziny z PCV najczęściej stosuje się specjalny klej, który pozwala na unieruchomienie produktu w jednym miejscu.

Jakość wykonania wpływa także na ostateczny wygląd okładziny. Ma to ogromne znaczenie w przypadku modeli ze wzorami 3D, które mają imitować cegłę czy klasyczne płytki ścienne. Muszą być one precyzyjnie wykonane, z oddaniem wszystkich szczegółów. Takie panele są całkowicie odporne na działanie wilgoci, dlatego mogą być z łatwością stosowane w łazience. Są to produkty uniwersalne, więc znajdą one swoje zastosowanie także w wielu innych pomieszczeniach.