fotowoltaika
18 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobrać odpowiednią moc fotowoltaiki dla domu?

W jaki sposób dobrać odpowiednią moc fotowoltaiki dla domu? Nie zawsze jest to proste, jednak każdy może znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie. Wystarczy przeanalizować konkretne dane, aby cieszyć się korzyściami powiązanymi z pozyskiwaniem odnawialnych źródeł energii. Na co zwrócić uwagę? Sprawdź, jak dobrać odpowiednią moc fotowoltaiki dla domu i zacznij oszczędzać dzięki nowoczesnemu systemowi.

W jaki sposób obliczyć moc fotowoltaiki dla domu?

Obliczenie mocy fotowoltaiki dla istniejącego już domu nie jest skomplikowane. W takiej sytuacji wystarczy zestawić i przeanalizować rachunki za prąd z poprzedniego roku. Natomiast trudniejsze zadanie mają osoby dopiero budujące dom, ponieważ muszą przewidzieć planowane zużycie prądu. Właściciele nowo powstałych budynków często decydują się na nawiązanie współpracy ze specjalistami, którzy pomogą im obliczyć odpowiednią moc fotowoltaiki dla domu.

Warto wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na energię może wzrosnąć, chociażby przez zmianę sposobu ogrzewania na elektryczne. Odpowiednio dobrana moc fotowoltaiki stanowi gwarancję opłacalności inwestycji. Poza rocznym zużyciem energii istotną rolę odgrywa również udział konsumpcji własnej. Co to znaczy? Musisz przewidzieć, jak dużo pozyskanej energii będziesz wykorzystywać na bieżąco, aby w pełni korzystać z działania systemu.

Dobór mocy fotowoltaiki a lokalizacja domu

Dobór odpowiedniej mocy fotowoltaiki będzie możliwy po uprzednim określeniu możliwości instalacyjnych. Co to znaczy? Zastanów się nad lokalizacją dachu. Jeżeli jego powierzchnia jest skierowana na wschód bądź zachód, istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebował większej mocy fotowoltaiki. Poza tym zwróć uwagę na kąt nachylenia oraz powierzchnię dachu. W niektórych przypadkach bardziej opłacalne rozwiązanie stanowi montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie. Masz wątpliwości związane z planowanym montażem fotowoltaiki?

Dobór odpowiedniej mocy systemu jest dla Ciebie problematyczny? Jeżeli tak, powinieneś nawiązać współpracę z doświadczonymi specjalistami, np. z dostawcą instalacji fotowoltaicznych Mr Energy z Warszawy oferującym wsparcie na każdym etapie montażu fotowoltaiki. Eksperci udzielą Ci rad, dzięki którym instalacja okaże się opłacalną inwestycją. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, aby nie stracić pieniędzy na zbyt rozbudowany system. W niektórych przypadkach dobór odpowiedniej mocy fotowoltaiki jest skomplikowany, ale z odpowiednią pomocą, znajdziesz rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.