skórzana kanapa
6 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobrać meble wypoczynkowe do małego salonu?

Małe salony to przestrzenie, które niekiedy dość trudno zaaranżować w komfortowy, a zarazem stylowy sposób. Z tego powodu tak ważne jest dopasowanie odpowiednich mebli do metrażu i układy danego pomieszczenia. Jakie produkty sprawdzą się najlepiej w takich pokojach? Czym kierować się, wybierając meble wypoczynkowe do małego salonu? Poznaj najważniejsze informacje na ten temat.

Jak powinny wyglądać meble do małego salonu? 

W przypadku małego salonu warto zrobić wszystko, by optycznie go powiększyć. Dobrym wyborem jest więc postawienie na meble w takich samych odcieniach jak ściana. W ten sposób zleją się one z otoczeniem, dlatego optycznie powiększą przestrzeń. Najlepiej sprawdzają się meble jasne, na przykład beżowe czy w odcieniach pastelowych.

Meble wypoczynkowe powinny mieć także smukłe nogi. Dzięki temu powstanie pewna przestrzeń pod sprzętem, dzięki której można stworzyć wrażenie lekkości. Takie meble są delikatniejsze, dlatego nie dominują niewielkiej przestrzeni. Podobne rozwiązanie w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością, więc jest to świetny wybór do nowoczesnych wnętrz. Takie meble znajdziesz m.in. w ofercie sklepu internetowego Mevis Furniture ze Śląska.

Jak ustawić meble w małym salonie? 

Meble do małego salonu powinny być również ustawione w odpowiedni sposób. Najlepiej postawić je w znacznej odległości od siebie. W ten sposób można uzyskać efekt lekkości, co sprawdzi się doskonale w małych przestrzeniach. Nie warto stawiać mebli bezpośrednio przy ścianach, ponieważ mogą one wyglądać ciężko. Dobrym pomysłem jest wydzielenie przestrzeni na środku pokoju, a za meblami umieścić donice z kwiatami.

Funkcjonalne meble do małych pomieszczeń 

Znaczenie ma także funkcjonalność mebli stosowanych w małych pomieszczeniach. Warto, by były wyposażone w dodatkowe funkcje. Wśród nich pojawia się możliwość rozłożenia w sytuacji, gdy odwiedzą Cię goście. Dzięki temu nie trzeba aranżować dodatkowej przestrzeni. Natomiast jeśli chodzi o wysokie nóżki, pozwalają one na łatwiejsze odkurzanie pod meblami wypoczynkowymi.

W cenie są także pojemniki pod kanapami, w których można zmieścić aktualnie nieużywaną pościel czy ręczniki. W takim miejscu warto przechowywać także kurtki zimowe czy nawet buty. To dodatkowe udogodnienie w niewielkich mieszkaniach, w których każda przestrzeń jest na wagę złota.