kartony przeprowadzka pudla
1 października 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobrać kartony do przeprowadzki?

Każda przeprowadzka, niezależnie czy prywatna, czy firmowa, jest niemałym przedsięwzięciem, do którego należy się odpowiednio przygotować. Wybór dobrej firmy przeprowadzkowej i zakup właściwych kartonów umożliwią sprawną realizację przeprowadzki. Aby wybrać najlepsze kartony, w których umieścimy i przewieziemy rzeczy, należy przemyśleć kilka kwestii. W poniższym artykule podpowiemy, jak dobrać kartony do przeprowadzki!

Jakie kartony wybrać do przeprowadzki?

Kwestia wyboru odpowiednich kartonów, które posłużą nam do spakowania i później – przewiezienia rzeczy, jest bardzo indywidualna. Z pewnością należy unikać pakowania do dużych kartonów, w których posiadaniu często jesteśmy. Pakowanie dużej ilości rzeczy, które sporo ważą, może być utrudnieniem dla osób przenoszących kartony. Co więcej, użycie zbyt dużego kartonu i niezapełnienie go pozostawi przestrzeń, a to z kolei może spowodować uszkodzenie kartonu, z którego spakowane rzeczy mogą wypaść. Dlatego też przedmioty warto pakować w kilka mniejszych kartonów. Przed wyborem kartonów należy przeanalizować, co będziemy przewozić i ile szacunkowo tych kartonów potrzebujemy. Pod kątem wagi przedmiotów możemy wybrać różne rodzaje kartonów – lżejsze rzeczy warto pakować w kartony wykonane z 3 warstw tektury, a cięższe (w które spakujemy, chociażby książki) – w kartony z tektury 5-warstwowej.

Pudła klapowe do przeprowadzki

Najpopularniejszym rodzajem pudeł, które świetnie sprawdzą się w przypadku przeprowadzek, będą pudła kartonowe. Mimo prostej konstrukcji jest ona bardzo wytrzymała, a ich cena przystępna. Po spakowaniu przedmiotów do pudeł zakleja się je taśmą, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe zabezpieczenie przewożonych czy przenoszonych pudeł. Dostaniemy je u dobrych producentów opakowań kartonowych, takich jak, chociażby Makartbox. Mogą być wyprodukowane z szarej lub białej tektury trzywarstwowej bądź 5-warstwowej. Pudła klapowe występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować również do dużych ładunków. Dużą zaletą pudeł z klapą jest ich ekologiczność, nie zawierają bowiem szkodliwych dla środowiska substancji.

Szacowanie ilości potrzebnych kartonów

Oszacowanie, ilu pudeł w trakcie przeprowadzki potrzebujemy, może być dość trudnym zadaniem, jednak z pewnością warto założyć ich większą liczbę na wszelki wypadek (nie przesadzajmy jednak również w drugą stronę). Blisko terminu planowanej przeprowadzki należy w miarę możliwości przenieść rzeczy do jednego pomieszczenia, co da nam mniej więcej ogląd, ile rzeczywiście rzeczy mamy do przewiezienia. Aby przeprowadzka odbyła się sprawnie i bez stresu, warto skorzystać z pudeł dobrej jakości i nie korzystać z mało trwałych kartonów (jakie możemy często nie raz dostać w wielu supermarketach). Nie posiadają one zamknięcia, więc samo pakowanie może być problematyczne, a słabe zabezpieczenie może doprowadzić do uszkodzenia naszych przedmiotów czy niechcianych problemów w trakcie procesu przeprowadzki (chociażby ich pęknięcia).