Fronty kuchenne
26 lipca 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobrać fronty do szafek kuchennych?

Fronty szafek kuchennych mogą prawdziwie uprzykrzyć życie. Wysłuchaliśmy mnóstwa różnych historii ludzi, którzy dochodzili do wspólnego wniosku – gdyby wiedzieli to, co wiedzą teraz, zdecydowaliby się na zupełnie inny materiał, wykończenie lub kolor swoich szafek. Czy to znaczy, że są lepsze i gorsze fronty kuchenne? Ależ skąd, są tylko te dopasowane i niedopasowane do stylu życia właścicieli. Jak więc dobrać fronty do szafek w Twojej kuchni?

Mówi ekspert z firmy Paskar, do której należy marka DEKORA:

Kuchnia łączy w sobie różne funkcje. Po pierwsze jest to przestrzeń do pracy, gdzie jest dużo pary, gdzie się ciągle coś brudzi i moczy. Po drugie jest to miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich. Musi być urządzona praktycznie i estetycznie. Wybierając fronty kuchenne, zawsze warto stawiać na solidne materiały, ponieważ one przetrwają wiele i pozostaną piękne przez lata.

Trwałość przede wszystkim

Nawet jeśli w swojej kuchni co najwyżej gotujesz wodę na herbatę, a zamiast gotowania wykwintnych dań wybierasz telefon do pobliskiej restauracji, to zdecyduj się na solidne meble. Zwłaszcza blaty i fronty szafek kuchennych powinny być wykonane z dobrych materiałów. Do frontów nada się najlepiej drewno lub drewnopochodne płyty. Na zamówienie można z nich uzyskać wykończenie w dowolnym stylu. Fronty muszą być pokryte specjalną emalią lub impregnatem, który zabezpieczy je przed puchnięciem i uszkodzeniami.

Fronty kuchenne – utrzymanie w czystości

Nikt nie lubi często sprzątać, a kuchnia wydaje się miejscem, w którym praca nigdy się nie kończy. Zmywanie naczyń, czyszczenie blatów, podłogi i płyty grzewczej. Wybierając fronty szafek kuchennych, zastanów się, ile czasu możesz przeznaczyć na ich czyszczenie. Jeśli marzysz o meblach na wysoki połysk, to przygotuj się na to, że będzie na nich widać wszelkie zabrudzenia. Zwłaszcza odciśnięte palce, ale ten problem mogą rozwiązać odpowiednie uchwyty. Jeśli cenisz sobie nieskazitelną czystość, to wybierz meble w stylu minimalistycznym. Im mniej zdobień, zagłębień i zakamarków, tym szybciej i dokładniej doczyścisz fronty.

Dobór frontów kuchennych do rozmiaru kuchni

Doborem frontów szafek kuchennych możesz optycznie powiększyć lub pomniejszyć kuchnię. Wysoki połysk jak już mówiliśmy, może przysporzyć więcej sprzątania, jednak z jakiegoś powodu ludzie go kochają. Dzięki niemal lustrzanemu odbijaniu światła optycznie powiększa przestrzeń, a do tego dodaje eleganckiej nowoczesności wnętrzu. Mat z kolei sprawi, że wnętrze będzie przytulne. Musisz zdecydować, jaki klimat chcesz stworzyć w swojej kuchni.

Wybierz neutralny kolor mebli. Niech to będzie biel, pistacja, beż lub inny nienarzucający. Jeśli lubisz zmiany w swoich wnętrzach, to pamiętaj, że łatwiej przemalować ściany, niż wymienić meble.

Jak widzisz, jest sporo zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. Przemyśl swój styl życia i gotowania. Jeśli często przyrządzasz posiłki lub masz małe dzieci, które wszystkiego dotykają, to postaw na bardziej praktyczne rozwiązania. Jeśli cenisz sobie piękno, a kuchnia to dla Ciebie przestrzeń do spotkań rodzinnych i towarzyskich, a polerowanie lustrzanych powierzchni Cię odpręża, wybieraj swobodnie.