instalacja mebli kuchennych
22 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobierać meble kuchenne pod wymiar?

Samodzielne projektowanie kuchni nie należy do najprostszych zadań, dlatego zwykle takie prace zleca się specjalistom. Na rynku dostępnych jest także wiele gotowych projektów, z których można skorzystać. Jednym z rozwiązań jest kuchnia na wymiar – idealnie dopasowana do konkretnego wnętrza. Sprawdź, co warto wiedzieć w tym temacie, zanim podejmiesz konkretne decyzje.

Projekt kuchni – podstawa dla wyboru mebli

Najważniejsze w przypadku kuchni na wymiar jest jej dokładne zaprojektowanie. Projekt kuchni powinien być dopasowany do danej przestrzeni, a także potrzeb samych domowników. Kuchnia powinna być:

  • funkcjonalna,
  • przestronna,
  • estetyczna.

Wbrew pozorom, idealne pomieszczenie to nie to, które jest dopasowane do aktualnych trendów. Najważniejszy jest aspekt praktyczny. Jeżeli w domu ceni się wspólne gotowanie, warto zaprojektować wnętrze tak, aby miało duży blat roboczy lub wyspę, przy której domownicy wspólnie będą mogli przygotowywać posiłki.

Styl mebli kuchennych – to ma znaczenie!

Podczas projektowania kuchni bardzo ważne jest dopasowywanie właściwych materiałów. Specjaliści z branży, np. firma PPHU DIAMENT MEBLE – MEBLE NA WYMIAR, zauważają, że znacznie bardziej cenione są rozwiązania uniwersalne, czyli takie, które są modne teraz, ale będą na czasie również za kilka lat. Dotyczy to między innymi rodzaju frontów i ich koloru. Przed podjęciem decyzji w tym zakresie warto posłużyć się specjalnym oprogramowaniem, przy pomocy którego można podejrzeć, jak kuchnia będzie prezentowała się w wybranej konfiguracji.

Sporą popularnością cieszy się m.in. styl klasyczny lub angielski. Pierwszy z nich jest dość minimalistyczny, drugi natomiast odznacza się elegancją, a fronty meblowe wzbogacone zostają w tym przypadku dodatkowymi rzeźbieniami. Każde z mebli można także wzbogacić dodatkowymi elementami, które zwiększają komfort ich używania.

Kuchnie na wymiar – co ze sprzętem AGD?

Kuchnia na wymiar daje możliwość swobodnego skomponowania niezbędnych urządzeń AGD. Musisz jednak podjąć decyzję, czy ma to być sprzęt wolnostojący, czy do zabudowy. Druga z opcji jest obecnie wybierana częściej – dzięki temu cały projekt jest spójny. Na wizualizacji można także sprawdzić, czy wybrane przez Ciebie urządzenie będzie dobrze komponowało się z meblami.

Prace nad projektem i wykonaniem kuchni pod wymiar warto powierzyć doświadczonej i sprawdzonej firmie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pomieszczenie będzie wyglądało dokładnie tak, jak tego oczekiwałeś – a to jest najważniejsze.