19 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobierać meble do naroży pokoi?

Dobrze urządzone pomieszczenie sprawia, że chętnie spędza się w nim czas. Jest nie tylko przytulne i ładnie się prezentuje, ale przede wszystkim wyróżnia się praktycznością. Przemyślane ustawienie mebli powoduje, że nie zajmują dużo miejsca, a korzystanie z nich jest wygodne. Istotne okazuje się właściwe rozplanowanie tego, co znajduje się w narożach pokoi. Często dobrym pomysłem jest wybór mebli narożnych. Sprawdź, jak dobrać je do pomieszczeń.

Wśród mebli służących do ustawienia w rogach największą popularnością cieszą się narożniki. Przeznaczone są przede wszystkim do odpoczywania, a niekiedy nawet do spania. Świetnie sprawdzają się w salonach, pokojach gościnnych, a także w sypialniach. Dzięki temu, że można je ustawić w rogu pomieszczenia, nie zajmują dużo miejsca i pozwalają na wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni. Ich dużą zaletą jest również wielkość. Meble ustawiane w rogach mogą być bowiem nieco większe niż te, które znajdują się pod ścianą lub na środku pokoju. Doradca klienta pracujący w internetowym sklepie meblowym Furnero mówi:

W narożach pokoi warto ustawiać kanapy narożne, które są bardzo praktyczne. Może na nich odpoczywać jednocześnie kilka osób. Ponadto te meble ładnie się prezentują, a połączone z małym stolikiem tworzą idealny kącik do relaksu w ciągu dnia.

Meble odpowiednie do ustawienia w narożach pomieszczeń

Oprócz kanap w narożach pomieszczeń świetnie sprawdzają się biurka narożne. Mogą być one wybierane zarówno do biura, sypialni, jak i salonu. Pasują do każdego pokoju, w którym będą potrzebne. Ustawienie ich w rogu pomieszczeniach pozwala nie tylko wykorzystać dostępną przestrzeń, ale także kupić mebel wyróżniający się większymi wymiarami. Dzięki temu na takim biurku będzie mógł wykonywać wszystkie prace, a także przechowywać w nim różne dokumenty i inne przedmioty. Biurka narożne najczęściej są wyposażone w półki oraz szuflady, które pozwalają utrzymywać porządek na blacie. Nie trzeba bowiem przechowywać na nim różnych rzeczy, tylko można od razu chować je do zamkniętych przestrzeni.

W narożach pokoi świetnie sprawdzają się również szafy narożne. Okazują się one odpowiednie przede wszystkim do sypialni, pokoi dziecięcych czy gościnnych. Odnajdują zastosowanie również w garderobach. Podobnie jak inne meble narożne pozwalają na wykorzystanie dostępnej w danym pomieszczeniu przestrzeni. Dzięki nim nie trzeba ustawiać szafy na długości jednej ściany, tylko można wybrać taki mebel, który co prawda zajmie dwie ściany, ale nie w całej ich długości. Umożliwi wykorzystanie rogu pomieszczenia – będzie można w nim przechowywać różne przedmioty.