Pościel antyalergiczna
29 października 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dbać o antyalergiczną pościel?

Czy wiesz, że nawet co trzecia osoba na świecie boryka się z różnego rodzaju alergiami? Najczęściej diagnozowana jest ta na roztocza, które gromadzą się w powietrzu. Aby zapobiec przykrym dolegliwościom, wskazane jest unikanie czynników uczulających oraz stosowanie antyalergicznych elementów. Dbanie o zdrowy sen możliwe jest na przykład dzięki zastosowaniu pościeli antyalergicznej. Jaka powinna być i jak o nią dbać? Dowiedz się więcej!

Pościel z wypełnieniem syntetycznym

Jak potwierdzają specjaliści, którzy pracują w e-sklepie Salon Snu, pościel antyalergiczna to ta z wypełnieniem syntetycznym, poliestrowym. Właśnie ono jest w pełni bezpieczne oraz nie wywołuje uczuleń, a do tego wspiera odpowiednią cyrkulację powietrza, co zapobiega przegrzewaniu ciała.

Pościel antyalergiczna ma nie tylko odpowiednie wypełnienie, ale również pokrycie. Najlepiej wybierać to z bawełny organicznej albo włókien bambusowych. Materiały tego rodzaju są ekologiczne, do ich uprawy nie stosuje się sztucznych pestycydów. Co więcej, pozostają w pełni odporne na gromadzenie się i rozwój grzybów, pleśni oraz osiadanie bakterii i roztoczy. Pościel tego typu nie elektryzuje się, przez długi czas zachowuje świeżość, z powodzeniem udaje się ją utrzymać w czystości. Wszystko to sprawia, że codzienny sen jest nie tylko zdrowy, ale także w pełni komfortowy.

Pielęgnacja pościeli antyalergicznej

Aby móc cieszyć się antyalergicznymi właściwościami pościeli, należy o nią odpowiednio dbać. Jej czyszczenie trzeba przeprowadzać regularnie i często, a zabiegi tego rodzaju bez problemu udaje się realizować w warunkach domowych.

Podstawą są wytyczne, jakie na etykiecie albo metce produktu zawarł producent. Przy stosowaniu się do zasad czyszczenia pościeli antyalergicznej zgodnie z podaną instrukcją nie zachodzi ryzyko jej zniszczenia czy utraty cennych właściwości.

Większość pościeli antyalergicznych można prać w pralce w temperaturze 60 stopni. Nie zaleca się stosowania płynów zmiękczających do płukania, a środek piorący powinien być użyty tylko w minimalnej ilości. Większość producentów zaleca, aby pościel antyalergiczna nie była prana z wirowaniem albo by zostało ono nastawione na najmniejsze obroty. Aby zapobiec zbijaniu się wypełnienia w kłębki, kołdrę warto zwinąć w rulon oraz delikatnie związać.

Upraną pościel należy dokładnie rozwiesić i suszyć w warunkach domowych, proces ten trwa przeważnie około 2 dni. W ramach pielęgnacji antyalergicznej pościeli warto ją często wietrzyć bez względu na porę roku.