15 kwietnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak bezpyłowo cyklinować podłogę?

Bezpyłowe cyklinowanie podłogi jest nowoczesną techniką, która umożliwia odnowienie podłóg drewnianych. Metoda ta pozwala zmniejszyć zapylenie, które towarzyszy tradycyjnemu procesowi nawet o 98%. Bezpyłowe cyklinowanie podłóg jest najczęściej stosowane w starszych obiektach do posadzek, które mogły być pokryte warstwą lakieru o nieznanym składzie. W przeszłości normy dotyczące środków czystości chemicznych nie były jeszcze ustalone, a także przestrzegane. Jak przebiega proces bezpyłowego cyklinowania podłogi i jakie ma zalety?

Jak przebiega proces bezpyłowego cyklinowania podłogi?

Cyklinowanie bezpyłowe to najlepszy sposób na zabezpieczenie podłóg z każdego rodzaju drewna. Nie ma znaczenia czas wymiany wilgotności, a także inne parametry desek i paneli. Metoda jest korzystna głównie ze względu na możliwość zabezpieczenia parkietu na wiele kolejnych lat. Pozwala także znacznie poprawić estetykę podłogi i jej atrakcyjność, a także daje gwarancję renowacji i zabezpieczenia w nieszkodliwy dla domowników sposób.

O takim rodzaju renowacji warto pomyśleć w chwili, kiedy zauważy się, że lakier pokrywający podłogę zaczął się łuszczyć, a na jego powierzchni widać pęcherzyki powietrza. Innymi zmianami, które świadczą o konieczności przeprowadzenia cyklinowania, są m.in. rysy, przebarwienia, zmiany w kolorze lakieru. Bezpyłowe cyklinowanie podłogi składa się z kilku podstawowych etapów.

Na początku powierzchnia musi zostać przeszlifowana za pomocą specjalnych szlifierek taśmowych. Są wyposażone w odkurzacze, które pochłaniają od razu powstały kurz. Taka czynność przeprowadzana jest kilka razy, a zależności od rodzaju i stopnia uszkodzeń. Następnie ewentualne ubytki wypełnia się szybko schnącym spoiwem. Gdy spoiwo zastygnie, przeprowadza się polerowanie podłogi drewnianej za pomocą maszyny wolnoobrotowej, aż do uzyskania zadowalającej, gładkiej powierzchni. Po tak przeprowadzonym procesie podłoga może zostać dodatkowo poddana lakierowaniu lub olejowaniu, w celu zabezpieczenia jej przed uszkodzeniami.

Dlaczego bezpyłowe cyklinowanie podłóg to dobre rozwiązanie?

Bezpyłowe cyklinowanie podłóg pozwala cieszyć się piękną drewnianą posadzką przez długi czas. To także sposób na uniknięcie wysokich kosztów związanych z częstą wymianą parkietu. Proces cyklinowania nadaje posadzce gładkości, blasku i eleganckiego wyglądu. Cyklinowanie bezpyłowe w połączeniu z lakierowaniem gwarantuje również skuteczne zabezpieczenie nawierzchni przed zarysowaniami i uszkodzeniami.

Jak mówi pracownik firmy KONTE oferującej bezpyłowe cyklinowanie podłogi: Cyklinowanie bezpyłowe to jedna z najmniej inwazyjnych technik pod względem unoszących się drobinek pyłu w pomieszczeniu. Profesjonalne maszyny umożliwiają zachowanie czystości i porządku. Nie zaleca się przeprowadzania tej czynności samemu, ponieważ wykorzystanie nieprofesjonalnych maszyn może spowodować utratę zdrowia. Nieprawidłowo wykonane cyklinowanie skutkuje także poważnymi uszkodzeniami pokrycia i zepsuciem wymarzonego efektu. Dobrym rozwiązaniem jest wybór firm, które oferują cyklinowanie bezpyłowe i lakierowanie z utwardzaniem światłem UV. Dzięki temu posadzka będzie gotowa do użytku już w ciągu 24 godzin.

Decydując się na przeprowadzenie bezpyłowego cyklinowania podłogi, zaleca się skorzystanie z oferty wyłącznie profesjonalnych firm oferujących takie usługi. Doświadczeni pracownicy stosujący profesjonalny sprzęt to gwarancja udanej i bezpiecznej transakcji.