nowoczesny taras
15 grudnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak aranżować tarasy, aby były przytulne i funkcjonalne?          

Taras to bez wątpienia jedno z ulubionych miejsc w każdym domu. W szczególności w sezonach letnich, kiedy domownicy spędzają większość swojego czasu na świeżym powietrzu. Aby jednak zapewnić sobie wygodną i jednocześnie funkcjonalną przestrzeń na lata, ogromną rolę odgrywa właściwa aranżacja wnętrza. Jak zaprojektować zaciszny i funkcjonalny taras? Podpowiadamy.

Jak urządzić przytulny taras?

Nie ulega wątpliwości, że najczęściej wybieranym materiałem na tarasy i na balkony jest drewno. Niestety na tle innych tworzyw wymaga ono specjalistycznej pielęgnacji, a co więcej pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, może ono nieodwracalnie się zniszczyć. Świetną alternatywą dla drewna okazują się natomiast deski kompozytowe, które doskonale je imitują, jednak nie posiadają jego wad.

Deski tarasowe dostępne w sklepie online Art-Cub charakteryzują się dobrą odpornością na zmienne warunki pogodowe, takie jak nadmierne promienie słoneczne lub mróz. Nie odkształcają się one w wyniku wysokiej temperatury, a także nie są podatne na działanie wody i wilgoci. Oprócz tego są odporne na szkodniki i na rozwój grzybów oraz bakterii.

Tego typu posadzka będzie dobrze wyglądać w połączeniu z drewnianymi meblami uzupełnionymi kolorowymi, miękkimi poduchami. Całą przestrzeń warto udekorować klimatycznymi lampkami, które nadadzą tarasowi romantycznego charakteru, zwłaszcza o wieczornej porze. Ściany z kolei możemy wykończyć płytkami cegłopodobnymi, których kolor harmonijnie pasuje do ciepłych elementów dekoracyjnych.

Aranżacja nowoczesnego tarasu w stylu loftowym

Do urządzenia oryginalnych i minimalistycznych przestrzeni tarasowych znakomitym wyborem będą płyty betonowe, które służą do wykończenia zarówno podłogi, jak i ścian. W zależności od własnych preferencji i charakteru miejsca możemy wybrać płyty lekko, średnio lub wysoce porowate w różnych odcieniach kolorystycznych. Tego typu materiał jest odporny na mróz, grzyby i pleśń, a co więcej jest on wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu będzie stanowić wieloletnią ozdobę.

Płyty betonowe dobrze wyglądają w zestawieniu z meblami ogrodowymi z wikliny lub z drewna, udekorowanymi poduszkami w stosownym kolorze szarości, pasującym do betonu. Ciekawym uzupełnieniem przestrzeni będą także bujne rośliny posadzone w betonowych doniczkach, które można oświetlić efektownymi lampkami. Poza tym korzystnym wyborem będzie także palenisko obudowane surowym materiałem, które zapewni ciepło w chłodne dni i stanie się najbardziej reprezentatywnym punktem tarasu.