mieszkanie
29 lipca 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Idealne mieszkanie dla rodziny z dziećmi

Wybór idealnego mieszkania to zadanie niezwykle trudne – szczególnie w sytuacji, gdy nasza rodzina posiada jedno lub więcej dorastających dzieci. Oto kilka kwestii, które każda rodzina powinna mieć na uwadze w trakcie poszukiwań – dokładne ich zanalizowanie pozwoli podjąć najlepszą decyzję.

Metraż

Wielkość mieszkania ma niebagatelne znaczenie dla wszystkich domowników. Single i bezdzietne pary mogą bez żadnych problemów poradzić sobie  kawalerkach, jednak wraz ze wzrostem liczby członków rodziny potrzebne będzie więcej miejsca i wydzielonych pomieszczeń. Podczas przeglądania oferty developerów warto zwracać uwagę na wiek naszych dzieci –  o ile dwójka maluchów nawet lepiej będzie czuć się dzieląc jeden pokój, o tyle nastolatkowie prędzej czy później zaczną domagać się prywatności. Wybór mieszkania, które po kilku latach stanie się za małe dla całej rodziny, nie jest dobrym pomysłem. Myślmy przyszłościowo – w przeciwnym wypadku czekają nas bardzo częste zmiany miejsca zamieszkania.

Lokalizacja

Rozsądna lokalizacja mieszkania to taka, która odpowiada na najpilniejsze potrzeby naszej rodziny. Podczas wyboru mieszkania musimy wziąć pod uwagę między innymi łatwość dojazdu z i do pewnych miejsc (pracy, sklepów, przychodni), jakość komunikacji miejskiej (ile i jakie linie komunikacyjne funkcjonują w najbliższej okolicy), jakość powietrza i poziom hałasu (warto sprawdzić na planie zabudowy miasta, czy w okolicy wybranego mieszkania nie zaplanowano jakichś dużych inwestycji, które mogą wpłynąć na komfort życia w tym miejscu). W przypadku, gdy nasza rodzina liczy dzieci, lista wymagań poszerza się o dodatkowe pozycje, m.in. bliskość szkół, przedszkoli, parków i innych terenów rekreacyjnych, a także ogólny poziom bezpieczeństwa. Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, czy rodziny z dziećmi lepiej będą czuć się w centrum miasta czy na przedmieściach, każda z tych lokalizacji ma swoje plusy – w przypadku śródmieści będą to przede wszystkim bardzo wysoki poziom komunikacji oraz łatwy dostęp do najważniejszych punktów miasta, przedmieścia z kolei górują jeżeli chodzi o komfort mieszkania i ogólny poziom bezpieczeństwa. To, którą opcję wybierzemy zależy przede wszystkim od naszych preferencji oraz możliwości finansowych.

W ofercie developerów, takich jak firma Ekobud znajdziemy szeroki wybór nowych mieszkań – wiele z nich spełni potrzeby również rodzin z dziećmi.