20 marca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Idealne mieszkanie dla rodziny z dziećmi

Chcąc kupić wymarzone własne mieszkanie musimy zawsze brać pod uwagę potrzeby swoje i swojej rodziny. Większość z nas finansuje zakup nieruchomości poprzez zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Mając przed sobą perspektywę przynajmniej kilku, jak nie kilkunastoletniej spłaty zaciągniętych zobowiązań, tym bardziej powinniśmy już na wstępie dokonać właściwego wyboru. Czym powinno się charakteryzować idealne mieszkanie dla rodziny z dziećmi, tego dowiesz się z naszego artykułu.

Odpowiedni metraż i rozkład pomieszczeń

Pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru mieszkania dla rodziny z dziećmi jest odpowiedni metraż oraz rozkład pomieszczeń. Pamiętajmy o tym, żeby wybierając nieruchomość brać pod uwagę nie tylko swoje obecne potrzeby, ale spróbować także spojrzeć w przyszłość. Jeżeli bowiem posiadamy tylko jedno dziecko, ale chcielibyśmy w przyszłości mieć ich więcej, nie powinniśmy kupować mniejszego mieszkania z myślą, że w razie potrzeby się je zmieni. Oczywiście taka możliwość istnieje, jednak czy naprawdę chcemy tak często się przeprowadzać?

Kupując nowe mieszkanie dla dużej rodziny, najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zapewnienie każdemu członkowi rodziny własnego pokoju. Dla małżeństwa z jednym dzieckiem najlepszym wyborem będzie 3-pokojowe mieszkanie, z oddzielnym pokojem dla dziecka, sypialnią dla rodziców oraz pokojem dziennym. Pamiętajmy jednak, żeby dokonując ostatecznego wyboru wziąć pod uwagę także metraż każdego z pomieszczeń. Nasze dziecko będzie przecież rosło i 8-metrowa sypialnia po pewnym czasie może już mu nie wystarczać. Jeżeli posiadamy dwójkę dzieci, a z różnych powodów nie możemy pozwolić sobie na kupno mieszkania 4-pokojowego, metraż pokoju dziecięcego będzie musiał być oczywiście odpowiednio większy lub ewentualnie możemy zrezygnować z salonu, jednak takie rozwiązanie może znacznie utrudnić budowanie rodzinnej atmosfery.

Odpowiednia lokalizacja

Drugim niezwykle istotnym kryterium wyboru mieszkania dla rodziny z dziećmi jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Warto, żeby osiedle, na którym będzie znajdowało się nasze mieszkanie było niezbyt oddalone od centrum miasta, gdzie znajdują się zazwyczaj wszystkie instytucje kulturalne, lepsze szkoły czy sklepy, a jednocześnie miało w okolicy dużo zieleni, abyśmy mieli gdzie chodzić z dziećmi na spacery czy móc się po prostu z nimi bawić na świeżym powietrzu. Jednym z takich miejsc jest znajdująca się na nowohuckich łąkach inwestycja budowlana Osiedle Botanika w Nowej Hucie. Położone w zielonej części miasta osiedle składa się z kilkudziesięciu mieszkań w metrażu od 29 do 89 m2, z balkonami lub ogródkami. Idealne położenie oraz szeroki wybór różnego rozmiaru mieszkań sprawia, że jest to wspaniałe miejsce do zamieszkania zarówno dla singli, jak i dla rodzin z dziećmi.