meble kuchenne
1 marca 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Idealne meble do kuchni

Kuchnia to jedno z najbardziej praktycznych pomieszczeń w domu. Korzystamy z niej niejednokrotnie każdego dnia, tu przygotowujemy napoje i posiłki, więc projektując jej wnętrze zwracamy uwagę przede wszystkim na funkcjonalność.

Jednocześnie, z nie do końca jasnych przyczyn, kuchnia jest ulubionym miejscem na rozmowy z gośćmi – świetnie nadaje się na kameralne pogawędki, ale i niejednokrotnie właśnie do kuchni przenosi się w pewnym momencie niemal każda impreza. Dlatego warto zadbać także o jej atrakcyjny wygląd. A tak naprawdę piękna zabudowa jest możliwa w każdej, nawet najmniej ustawnej kuchni – przekonuje ekspert z firmy Pinio.

meble kuchenne

Krok pierwszy – koncepcja kuchni

Jeżeli szukamy idealnego wyposażenia dla kuchni, najlepszym pomysłem jest wykonanie mebli na zamówienie. Pierwszym krokiem jest wizyta w salonie meblowym, gdzie omawiamy z projektantem swoje pomysły i oczekiwania. Czy kuchnia służy nam do nastawienia wody na herbatę i zalania dania instant? Czy chcemy połączyć naszą kuchnię z salonem i serwować tu kolacje dla 12 osób? Zdarza się, że Klienci nie mają jasnej wizji swojej przyszłej kuchni. Na podstawie wymiarów i kształtu pomieszczenia oraz rozmowy z Klientem, ekspert jest w stanie podsunąć najlepsze rozwiązania.

Krok drugi – projekt idealnej kuchni

Zanim stolarze przystąpią do realizacji zamówienia, firma przygotowuje projekt i wizualizację do wglądu klienta. W ten sposób o wiele łatwiej wyobrazić sobie ostateczny wygląd przyszłej kuchni i w razie jakichkolwiek wątpliwości wprowadzić odpowiednie modyfikacje, jeszcze przed rozpoczęciem właściwych prac.

Krok trzeci – pomiary

Perfekcyjne wkomponowanie zabudowy kuchennej wymaga dokładnej znajomości i uwzględnienia rozkładu instalacji gazowej, elektrycznej i hydraulicznej. Warto już teraz wybrać wszelkie urządzenia AGD, dzięki czemu nie będzie problemu z odpowiednim wkomponowaniem ich w całość zabudowy. Nadszedł też czas na podjęcie ostatecznej decyzji co do materiałów, z jakich mają być wykonane meble.

Krok czwarty – produkcja i montaż mebli kuchennych

Produkcja mebli odbywa się w warsztatach firmy stolarskiej. Wybierając dostawcę mebli kuchennych warto upewnić się, że zapewnia ona również pełen montaż w domu Klienta. Prace montażowe stanowią ostatni etap przygotowania nowej kuchni i są stosunkowo mniej czasochłonne niż ich produkcja; w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania projektu montaż u Klienta trwa kilka dni, a standardowo prace zamykają się w niespełna dwóch dniach – wyjaśnia specjalista z firmy Pinio.

Trudno mówić o uniwersalnym rodzaju idealnych mebli kuchennych. Wybór najodpowiedniejszych mebli zależy od sposobu użytkowania tego pomieszczenia, wielkości rodziny korzystającej z kuchni, a także indywidualnych upodobań Klienta. Dlatego zlecając wykonanie kuchni warto rozmawiać z firmą stolarską, a zanim dokonamy wyboru również sprawdzić opinie na jej temat.