20 lutego 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Idealna wiertarka dla majsterkowiczów – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wiertarka jest jednym z tych urządzeń, których albo nie potrzebujemy wcale, albo nagle jest ono absolutnie niezbędne. Jeżeli nie mamy swojego egzemplarza, zaczynają się wędrówki po sąsiadach i telefony do znajomych. Taki stan nie może jednak trwać wiecznie i w końcu decydujemy się na zakup własnej wiertarki… tylko którą wybrać? W tym tekście podsuniemy Wam kilka podpowiedzi.

Czym charakteryzuje się wiertarka dla majsterkowicza?

Badania wskazują, że przeciętny majsterkowicz-amator korzysta z wiertarki kilkadziesiąt minut rocznie. To bardzo niewiele w porównaniu z użyciem profesjonalnym. Dlatego producenci bardzo różnicują wiertarki dla majsterkowiczów i sprzęt profesjonalny. Podczas zakupów warto zejść na ziemię i mimo pokus nie kupować najmocniejszej wiertarki, a poprzestać na takiej, która będzie dobrą odpowiedzią na nasze potrzeby. Będzie to z korzyścią zarówno dla kieszeni, jak i nas samych i efektów pracy – elektronarzędzia dla majsterkowiczów są bowiem inne pod względem ergonomii i wygody, niż te dla fachowców. Z drugiej strony, jeżeli nasza praca z wiertarką bliższa jest pod względem częstotliwości i zastosowań do pracy profesjonalistów, urządzenie dla niedzielnych amatorów wiercenia szybko się zużyje.

Najczęściej wiertarki do zastosowań amatorskich mają moc od 500 do 700 W. Są wyposażone w liczne udogodnienia, takie jak dwa tryby (zwykły i udarowy), dwa kierunki pracy silnika, regulacja obrotów, blokada włącznika i inne. Są to funkcje mające ułatwić pracę osobom, które z narzędzia korzystają sporadycznie i raczej wykorzystują je do drobnych i krótkotrwałych, choć różnorodnych prac.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oprócz powyższych parametrów i dodatkowych funkcji powinna interesować nas wygoda użytkowania. Najlepiej wziąć sprzęt w rękę, aby określić, czy jego ciężar i ergonomia nam odpowiadają. Warto rozejrzeć się za wiertarką z dodatkowym uchwytem, który umożliwi trzymanie narzędzia oburącz. Jeżeli wiemy, że narzędzie większość czasu spędzi w oczekiwaniu na możliwość wykazania się, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak jest zapakowane. Solidna i poręczna walizeczka ułatwi zachowanie porządku, a w razie potrzeby sprawny transport narzędzia. Wiertarki nie tylko dla amatorów można znaleźć na www.rolmasz-zary.pl.