2 listopada 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Idealna lampa sufitowa do sypialni

Sypialnia kojarzy się bezsprzecznie ze spokojem i kameralną atmosferą. Bez wątpienia jest ona miejscem służącym odprężeniu po ciężkim dniu. Z tego powodu konieczne jest zapewnienie w niej warunków sprzyjających wypoczynkowi. Jednym z najważniejszych elementów wpływających na atmosferę tego pokoju jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Sprawdźcie jaką lampę sufitową powinniście wybrać do sypialni.

Istota oświetlenia w sypialni

W sypialni pierwsze skrzypce zawsze gra intymność, dlatego wnętrze to powinno być przytulne i jasne. Duży wpływ na uzyskanie tego efektu ma odpowiednio dobrane oświetlenie – subtelne i ciepłe łagodzi stres i nadaje pomieszczeniu ciepła.

Właściwe oświetlenie naprawdę może zdziałać cuda. Przede wszystkim, buduje ono nastrój w sypialni, ale także potrafi korygować proporcje wnętrza oraz podkreślać faktury i kolorystykę. Może działać kojąco, a nawet przywoływać miłe skojarzenia, a tym samym poprawić humor – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę Profizorka.

Lampa sufitowa – jaka sprawdzi się w sypialni?

W sypialni znaleźć mogą się różne rodzaje oświetlenia, jednak najważniejszym z nich jest lampa sufitowa. Jako, że ich wybór w sklepach jest ogromny, to podjęcie decyzji nie należy do najłatwiejszych.

Można zdecydować się na subtelną i delikatną lampę, która będzie wisieć tuż nad dolną częścią łóżka lub w centralnym punkcie sufitu. Takie oświetlenie łagodnie zmiękcza i rozprasza światło, a tym samym nie męczy oczu. Zwolennicy tego rozwiązania powinni zdecydować się na lampę o lekkim, materiałowym abażurze (lnianym lub bawełnianym) lub wykonanym z mlecznego szkła. Istotna jest też żarówka, która musi dawać przyjemny blask, i która daje ciepłe światło zbliżone barwą do światła dziennego. Dodatkowo można zainwestować w regulowany ściemniacz, który pozwoli na zabawę światłem i nastrojem w pomieszczeniu.

Jeśli jednak delikatna lampa nie leży w waszym guście, warto rozważyć bardziej awangardowe rozwiązania, takie jak oryginalny i okazały żyrandol, który najlepiej sprawdzi się w wysokich pomieszczeniach. Ciekawym pomysłem mogą być także, bardzo modne obecnie, dwie wiszące zamiast kinkietów lampy o prostych, minimalistycznych kształtach i geometrycznych kloszach wykonanych z grubego szkła lub metalu.

Baw się światłem

Warto pamiętać, że w sypialni można zadbać o więcej, niż jedno źródło światła. Różne typy lamp pozwalają na grę światłem i stworzenie nastrojowego klimatu. Śmiało można łączyć lampy wiszące z kinkietami, halogenami, lampami stołowymi, a nawet z listwami LED. Wszystko zależy od waszej wyobraźni i waszego poczucia estetyki.