30 stycznia 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Haki do wieszania obrazów. Przegląd rozwiązań

Jednym ze sprawdzonych sposobów wieszania obrazów jest wieszanie ich na hakach. Taki system wieszania gwarantuje największe bezpieczeństwo oraz pewność, że obraz zostanie solidnie zamocowany do ściany. Hak powinniśmy przede wszystkim dobierać do ciężaru obrazu, który ma na nim zawisnąć, a także zwracać uwagę na odstęp od ściany do obiektu. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym rozwiązaniom.

Jeśli chciałbyś zawiesić swój obraz na haku, ale nie wiesz który wybrać, nasz krótki przewodnik podpowie Ci odpowiednie rozwiązanie.

Do małych obrazów

Do wieszania niewielkich obrazów specjaliści polecają haki małe, haki typu S, haki i haki Mini. Haki małe posiadają maksymalny udźwig 3kg i pozostawiają znikomy odstęp między obiektem, a ścianą. Są niklowane i wyjątkowo łatwe w przesuwaniu. Haki typu S z kolei posiadają ten sam udźwig maksymalny i są odpowiednie także do ram aluminiowych. Haki Mini to hak metalowy, niklowany lub biały. Jest bardzo płaski, przez co odstęp między obiektem a ścianą jest właściwie niezauważalny. Od pozostałych różni się maksymalnym udźwigiem do 6 kg.

Najmniejszym hakiem na rynku jest hak H30, oferowany przez Newly Connecting Art. Doskonale nadaje się do wieszania małych obiektów, mocowanych na trójkątnej zawieszce i może być stosowany z linką stalową i perłową.

Do średnich obrazów

Kolejna kategorię haków do wieszania obrazów stanowią haki, przeznaczone do wieszania obrazów o średnich rozmiarach i ciężarze. Tutaj najpopularniejsze są haki Midi, o udźwigu do 8kg oraz haki H50. Haki Midi wyposażona są w dodatkową śrubę, pozwalającą ustalić wysokość zawieszenia na lince.

Z kolei haki H50 marki Newly udźwigną obraz ważący do 5kg.

Do dużych obrazów

Do wieszania dużych obrazów potrzebne będą solidne, wytrzymałe haki.

Przykładem może być samozaciskowy hak H100, przeznaczony do wieszania przedmiotów o wadze do 20kg. Innowacyjny zacisk kulkowy zapobiega uszkadzaniu linek, przez co jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych produktów na rynku.

Standardowe haki, przeznaczone do cięższych obrazów, udźwigną ciężar do 11kg. Wyposażone są w dokręcaną śrubę, pomagającą ustalić wysokość wieszania.

Jeśli wieszamy obraz w przestrzeni publicznej, warto zaopatrzyć się w wersję haka H100 z dodatkową, solidną blokadą, zabezpieczającą przed kradzieżą.

Na końcu warto wspomnieć, iż na rynku istnieją także specjalne haki do ramek aluminiowych oraz różnego rodzaju zaciski wzmacniające.