wycieraczka podłogowa
23 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Gdzie warto umieszczać wycieraczki podłogowe?

Wycieraczki podłogowe mogą być wykonane z różnych materiałów, dzięki którym mogą one skutecznie wchłaniać wilgoć i zbierać zanieczyszczenia, a dodatkowo pełnić funkcję dekoracyjną. Wycieraczki podłogowe często są umieszczane w dużych obiektach, gdzie pomagają zachować odpowiedni poziom czystości. Z poniższego artykułu dowiesz się, gdzie warto umieszczać wycieraczki podłogowe. Życzymy udanej lektury.

Naturalne wycieraczki podłogowe odpowiednie do mieszkań i domów

Dużą zaletą wycieraczki podłogowej jest możliwość dobrania jej do miejsca, w którym będzie umieszczona. Jednymi z nich są naturalne wycieraczki z włókna kokosowego, które doskonale sprawdzą się w obiektach mieszkalnych.

Włókno kokosowe ma właściwości absorbujące wodę, dzięki czemu posadzka jest pozbawiona wilgoci. Co więcej, wycieraczki podłogowe z włókna kokosowego skutecznie usuwają brud, zapewniając czystość w pomieszczeniu. Doskonale sprawdzą się one również w pomieszczeniach biurowych, czy też hotelowych, gdzie jest niewielki ruch.

Odpowiednią wycieraczką podłogową do wyłożenia w mieszkaniu będzie też wycieraczka z tworzywa PET. Wyróżnia się ona nie tylko dużą wytrzymałością, ale też jest funkcjonalna i estetyczna. Decydując się na zakup wycieraczki podłogowej, warto skorzystać z usług zaufanej firmy, jaką jest fabryka wycieraczek Unimat. Firma oferuje sprzedaż najwyższej jakości zarówno wycieraczek wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a dodatkowo zapewnia fachowe doradztwo w doborze wycieraczek.

Wytrzymałe wycieraczki podłogowe do obiektów publicznych

Wycieraczki podłogowe idealnie sprawdzą się też w obiektach publicznych. Należy jednak pamiętać o tym, że ruch w takich miejscach jest wzmożony i konieczne jest dobranie wycieraczki, która dodatkowo zapewni bezpieczeństwo w danym miejscu.

Dobrym wyborem do galerii handlowych mogą okazać się wycieraczki systemowe. Jednymi z nich są wycieraczki aluminiowe, które są odporne na zgniatanie i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, wycieraczki aluminiowe doskonale sprawdzą się też w obiektach biurowych, przemysłowych, czy też hotelach.

Innym rodzajem wycieraczek są wycieraczki podłogowe gumowe, które również można umieścić w budynkach użyteczności publicznej. Są one zalecane szczególnie w okresie jesienno- zimowym, gdzie z łatwością wyłapują dużą ilość wody i brudu, zapewniając czystość w danym obiekcie. Co więcej, wycieraczki gumowe wyprodukowane przez firmę, taką jak Unimat mają właściwości antypoślizgowe, zapobiegając powstawaniu niebezpiecznych sytuacji.